غیرقانونی بودن فروش مرغ و تخم مرغ خارج از قیمت مصوب در آذربایجان غربی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش قیمت مرغ در بازار، گفت: فروش مرغ خارج از قیمت مصوب کارگروه تنظیم بازار یعنی هر کیلو بیشتر از ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان غیر قانونی است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، نادر صادقی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان، با اشاره به ضرورت ساماندهی بازار فروش مرغ و تخم‌مرغ در استان، گفت: متاسفانه تعداد معدودی از فروشندگان مرغ اقدام به فروش مرغ گرم بیش از قیمت مصوب می کنند که این موضوع غیرقانونی است و دستگاه‌های نظارتی باید با این افراد برخورد قانونی کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور، درج قیمت مرغ به قیمت مصوب بر روی بسته بندی در کشتارگاه‌ها الزامی است و تا اطلاع ثانوی کشتارگاه‌ها نمی توانند بیشتر از یک درصد ظرفیت خود مرغ را بصورت قطعه بندی شده به بازار عرضه کنند.

صادقی همچنین با تاکید بر اینکه تمامی نهاده‌های دامی مرغداران با ارز دولتی در اختیار آنان قرار می‌گیرد، افزود: هر گونه فروش مرغ و تخم‌مرغ خارج از قیمت مصوب کارگروه تنظیم بازار غیرقانونی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی از برخورد قانونی و جریمه ۲۲ میلیارد ریالی مالکان مرغداری‌های تخم گذار در استان خبر داد و گفت: در صورت عرضه تخم‌مرغ توسط مرغداران به قیمت آزاد و بیشتر از نرخ دولتی با متخلفان برخورد می شد.

48

کد خبر 1486279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =