۰ نفر
۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸
بهزاد نبوی سِمت گرفت

ایسنا نوشت:نبوی به عنوان رئیس موقت جبهه اصلاح‌طلبان ایران شناخته شد. این جبهه تصمیمات انتخاباتی جبهه اصلاحات را اتخاذ خواهد کرد.

فرج کمیجانی، رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اظهار کرد: اعضای ۴۶ نفره جبهه اصلاح‌طلبان ایران با حضور در حسینیه جماران ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند حضرت امام خمینی (ره)، مهندس بهزاد نبوی را به عنوان رئیس موقت جبهه اصلاح‌طلبان ایران تا تصویب آیین‌نامه داخلی این جبهه انتخاب کردند.

او ادامه داد: جبهه اصلاح‌طلبان ایران به عنوان یک «جبهه سیاسی» مجموعه‌ای از دبیران کل یا نمایندگان تام‌الاختیار احزاب به نمایندگی از تشکل‌های متبوعشان و جمعی از شخصیت‌های معتمد، متنفذ و موثر اصلاح‌طلب برگزیده شده به عنوان مشاورین احزاب تشکیل‌دهنده این جبهه هستند که ضمن حفظ هویت مستقل سازمانی خویش با توافق در مورد راهبردهای تعریف شده با رهبری مشترک جمعی فعالیت می‌کنند.

کمیجانی افزود: این جبهه به منظور ایجاد وحدت، هماهنگی و انسجام‌بخشی به فعالیت‌های مجموعه اصلاح‌طلبان کشور، طراحی، تدوین و اجرای راهبردها، سیاست‌ها، برنامه‌ها و اتخاذ مواضع کلان و آماده سازی بسترهای لازم برای ورود اجماعی و موثرتر جریان بزرگ اصلاحات، در انتخابات ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور تشکیل شده و مورد وثوق و تایید اکثریت احزاب و شخصیت های اصلاح‌طلب متنفذ و تاثیرگذار در جریان اصلاحات هست.

بهزاد نبوی سِمت گرفت

او گفت: اعضای این جبهه با پذیرش توامان هر دو بال نظام جمهوری اسلامی (جمهوریت و اسلامیت) ، تفسیری متناسب با مقتضیات زمان از دین، تنوع و تکثر سیاسی، اجتماعی، فرهنگی ملت ایران، حفظ منافع ملی، حفظ امنیت ملی در سیاست خارجی و داخلی، حفظ حقوق اساسی مردم مصرح در قانون اساسی، اعمال حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش از طریق انتخاباتی آزاد، رقابتی، قانونی و عادلانه در طراز قانون اساسی و مشارکت در نقد و اصلاح قدرت، توسعه و تقویت نهادهای مدنی برای اعمال نظارت عمومی و شفاف‌سازی و مبارزه با فساد و رانت‌خواری، برقراری روابط خارجی متکی بر برابری و منافع متقابل با دیگر کشورها، میهن‌دوستی شهروندمحور، برابری اجتماعی و مردم‌سالاری را تا سر حد تحقق پیگیری خواهند کرد.

وی ادامه داد: اعضای این جبهه در سراسر کشور  با هدف ایجاد ساز و کار مناسب برای فعالیت جبهه‌ای بر پایه عقلانیت، اخلاق، آزادی، مدارا، قانون‌گرایی، تنش‌زدایی، گفت‌وگو، مشارکت، شایسته‌گزینی، با آمادگی کامل برای حضور قدرتمند و اجماعی در رقابت‌های انتخاباتی سالم بر اساس اصول مصرح قانون اساسی به مثابه میثاق ملی، وصیت‌نامه سیاسی و عبادی حضرت امام (ره)، رهنمودها و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و مفاد مختلف قوانین احزاب و انتخابات وظایف محوله را مدیریت خواهند کرد.

کمیجانی همچنین گفت: اعضای جبهه اصلاح‌طلبان ایران امروز یکشنبه ٢٦ بهمن ماه با حضور ۴۶ عضو اصلی و مشاور اولین جلسه رسمی خود را به صورت حضوری در حسینیه شماره یک جماران برگزار  کردند. در این نشست اعضای حاضر در جلسه ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند رهبر کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، یاد، نام و خاطرات آن امام سفر کرده را گرامی داشتند.

وی یادآور شد: سپس با بحث و تبادل نظر درباره نحوه انتخاب اعضای هیات‌رئیسه، به صورت اجماعی تصمیم گرفتند هیات‌رئیسه دائم این جبهه را بعد از طراحی، تدوین و تصویب آیین‌نامه داخلی این جبهه بر اساس آیین‌نامه مصوب انتخاب کنند. لذا در این جلسه آقای مهندس بهزاد نبوی را که رئیس سنی جلسه بودند به عنوان رئیس موقت، آقای دکتر حسین کمالی، خانم آذر منصوری، فرج کمیجانی و محمدرضا جلایی‌پور را هم به عنوان سایر اعضای هیات‌رئیسه موقت تا تصویب آیین‌نامه داخلی این جبهه انتخاب کردند.

او در پایان گفت: اعضای هیات‌رئیسه موقت جبهه اصلاح‌طلبان ایران موظف هستند در کوتاه‌ترین زمان ممکن متن پیش‌نویس آیین‌نامه نحوه تشکیل و فعالیت جبهه اصلاح‌طلبان ایران را با اخذ مشورت از همه اعضا آماده و در اولین فرصت به تصویب اعضای جبهه برسانند و پس از تصویب آیین‌نامه داخلی بر اساس مفاد آن نسبت به برگزاری انتخابات هیات‌رئیسه دائم اقدام کنند.

2727

کد خبر 1486338

برچسب‌ها