شکوری: با هر شرایطی حاضر نیستیم بازیکن بگیریم

سخنگوی باشگاه پرسپولیس توضیحاتی را در خصوص مسائل مختلف این باشگاه ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ ابراهیم شکوری در خصوص موضوع پرداختی به بازیکنان پرسپولیس اظهار داشت: خدا را شکر اکثر بازیکنان ما صحبت کردند و گفتند مسائل داخل خانواده را خودمان حل می‌کنیم مدیریت باشگاه با تمام توان تلاش می‌کند که مشکلات رفع شوند.

وی ادامه داد: اما مشکلاتی از گذشته به ما به ارث رسیده است برای نمونه پرونده بودیمیر مطرح است که باید 500 هزار  یورو پرداخت کنیم که نزدیک به 15 میلیارد تومان می‌شود. بازیکنان کادر فنی و بزرگترهای تیم ما این مسائل را به خوبی درک کردند و همراه هستند. باشگاه هم تلاش می‌کند منافع باشگاه و بازیکنان را در نظر بگیرد. سعی کردیم کلیه مطالبات سال گذشته بازیکنان را پرداخت کنیم تا دغدغه ذهنی نداشته باشند و نسبت به گذشته کاملا در آرامش باشند.

سخنگوی باشگاه پرسپولیس با اشاره به پرداختی‌های سال جدید تصریح کرد: در سال جدید تیم ما 20 درصد دریافتی داشته بعضی از بچه‌ها با توجه به اینکه تازه اضافه شده‌اند مقداری بیشتر گرفتند. از تمام بازیکنان تشکر می‌کنیم ما خانواده‌ای را تشکیل دادیم که قدرتش به تمام مسائل می‌چربد و در کنار هم مشکلات را یکی پس از دیگری حل می‌کنیم. آرامشی که در تیم ما وجود دارد نقطه قوت ما است و سعی می‌کنیم آن را حفظ کنیم.

شکوری در گفت‌وگو با رادیو ورزش در مورد مشکل پنجره نقل و انتقالاتی عنوان کرد: مبلغ مطالبات بودیمیر را تهیه کردیم و وکیل او برای 350 هزار یورو تأییدیه داده روز اول 60 هزار یورو بعداً 250 هزار یورو و سپس 315 هزار یورو تأیید شد ان‌شاءالله تا آخر هفته هم تأییدیه مابقی پول را به ما می‌دهند مشکلات بانکی هم برای تهیه پول و هم برای انتقال آن وجود دارد و شرایط سخت است. شاید در این مقطع سخت‌ترین و عجیب‌ترین روزهای باشگاه را پشت سر می‌گذاریم اما سعی می‌کنیم با همدلی از این مشکلات عبور کنیم.

وی در خصوص سیاست باشگاه پرسپولیس در نقل و انتقالات زمستانی گفت: طبق اصول حرفه‌ای کادر فنی به باشگاه اعلام نیاز می‌کند در پرسپولیس هم همین روال طی می‌شود. نیاز کادر فنی به باشگاه اعلام شده به هر قیمت و با هر شرایطی حاضر نیستیم بازیکن بگیریم. بر اساس نیاز تیم را تقویت می‌کنیم طبق درخواست کادر فنی در حال مذاکره هستیم با توجه به اینکه بازیکن خارجی در کشور نیست بازیکنی که بتواند به پرسپولیس کمک کند خیلی محدود است اما تلاش می‌کنیم در پست‌هایی که کادر فنی اعلام نیاز کرده بازیکنان مدنظر را جذب کنیم.

 شکور افزود: اهل جار و جنجال نیستیم، سعی می‌کنیم در سکوت و شرایط حرفه‌ای کار را پیش ببریم. وقتی نقل و انتقالات قطعی شود آن را اعلام می‌کنیم. همانطور که بحث ترابی را با روند مثبت و حرفه‌ای پیش بردیم، خدا را شکر تیم ما مهره‌های بسیار خوبی دارد از کاپیتان ما که یک نماد و اسطوره در پرسپولیس  است و همه تیم‌های لیگ آرزوی داشتنش را دارند، با غیرت و تعصب و تمام توانش کار می‌کند تا کوچک‌ترین عضو ما که در خدمت تیم است ولی در جاهایی نیاز به تقویت داریم.

معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه هواداران درخواست دارند بازیکنان جوانی مانند برزگر و حسین‌پور به صورت قرضی جدا شوند، گفت: همین تجربه را در ابتدای فصل داشتیم روستایی که دیروز در پیکان مقابل ما بازی کرد بازیکن بسیار توانمندی است ولی قرضی جدا شد ما بازی‌های او را رصد می‌کنیم سال بعد بازیکن تیم ما است و ما تصمیم می‌گیریم چه اتفاقی برایش بیفتد در مورد کلیه بازیکنان جوان ما همین روند ادامه خواهد داشت هیچ بازیکنی به صورت قطعی جدا نمی‌شود. می‌رود در یک بستر آماده‌تر با تجربه‌تر شود و در آینده به تیم ما کمک کند.

سخنگوی باشگاه پرسپولیس در مورد برنامه‌ریزی لیگ و اینکه قرار است سه بازی نیم‌فصل دوم پیش از تعطیلات نوروز انجام شوند و استراحت نیم‌فصل در دل این تعطیلات باشد اظهار داشت: ما تابع سازمان لیگ هستیم ولی با توجه به اینکه تیم ما در فینال آسیا بوده و امسال باید در سه جبهه بجنگیم نیاز داریم با انصاف و عدالت بیشتری به تیم ما نگاه شود. بعد از فینال هجمه زیادی روی تیم ما بود که چرا برنامه‌ریزی اینگونه است در حالی که چندین هفته است هر 4، 5 روز یکبار بازی می‌کنیم اما هیچکس از پرسپولیس حتی اعتراض کوچکی نکرد.

وی ادامه داد:‌دوستانی که فضا را شلوغ می‌کردند حالا صدایی از آنها نمی‌شنویم به خاطر اینکه ما هر 4، 5 روز یکبار بازی داریم، سعی می‌کنیم خودمان را با برنامه‌ریزی تطبیق بدهیم. می‌دانیم سازمان لیگ هم مشکلات خاص خودش را دارد ولی فشار روی تیم ما وجود دارد از نظر فنی و جسمانی مشکل داریم الان همه تیم‌ها استراحت می‌کنند ولی تیم ما بازی می‌کند.

شکوری در مورد برگزاری سوپرجام در مورد اینکه آیا موافق برگزاری سوپرجام هستند یا خیر، گفت: تیم ما حرفه‌ای است و فینالیست آسیا هستیم، قطعا دوست دارم سوپرجام برگزار شود. بحثی از سمت پرسپولیس وجود ندارد که سوپرجام برگزار نشود. قدرت و توانمندی یک تیم زمانی مشخص می‌شود که در شرایط سخت قرار می‌گیرد و تیم ما در این شرایط سخت به خوبی کار می‌کند.

به گزارش فارس، ابراهیم شکوری در گفت‌وگو با برنامه رادیو جوان در خصوص نگرانی هواداران پرسپولیس از بردهای یک بر صفر این تیم عنوان کرد:‌ نگرانی هواداران به این شدت نیست. من خودم هوادار بودم و با هواداران ارتباط نزدیک دارم ما واقعا پیام‌هایی که می‌گیریم مثبت هستند ما 4 برد با ارزش را به دست آوردیم و 12 امتیاز گرفتیم با توجه به فشردگی بازی‌ها تیم ما بسیار خوب نتیجه گرفت از همه اعضای تیم و هواداران تشکر می‌کنم.

سخنگوی باشگاه پرسپولیس در مورد تقویت این تیم تصریح کرد: بازیکنان ما جزو بهترین‌های ایران و آسیا هستند و این را با عملکردشان نشان دادند پرونده بودیمیر بسیار بزرگ و سنگین است اما اتحاد خانواده پرسپولیس  ما را امیدوار کرده و همه متحدیم تا از این مشکلات عبور کنیم. پرونده بودیمیر 15 میلیارد تومان بود که مدیریت باشگاه در حال پرداخت آن است.

وی افزود: تأمین پول یک بحث است و انتقال آن بحثی دیگر، با تأیید وکیل بودیمیر 350 هزار یورو به صورت قطعی به حسابش واریز شده مابقی مبلغ هم واریز شده اما زمان می‌برد تا به حسابش بنشیند مشکلی وجود ندارد و ما توانستیم از این پرونده سربلند بیرون بیاییم.

شکوری در خصوص اینکه به خاطر تأمین منابع مالی به باشگاه پرسپولیس انتقاد کردند گفت: فکر می‌کنم بهتر است دوستان منطقی و با فضای درآمدزایی در فوتبال آشنا باشند در این صورت به این نتیجه می‌رسند؛ باشگاهی که 4 دوره قهرمان لیگ برتر شده و دو دوره در فینال لیگ قهرمانان آسیا بوده درآمدزایی خوبی داشته است پرسپولیس از معدود باشگاهی بوده که توانسته برای کشور ارزآوری کند. با توجه به هواداران میلیونی که داریم اینکه درآمدمان بیشتر از بقیه باشد منطقی است و اگر غیر از این بود باید شک می‌کردیم.

وی ادامه داد: با رایزنی‌های مدیریت باشگاه توانستیم این مشکل را حل کنیم در این مقطع مسأله مهم این است که مدیریت در کنار تیم و همراهی هواداران قرار دارد. آرامشی که در باشگاه ما حاکم است نتیجه تلاش یک گروه و خانواده است. من نمی‌گویم این حرف‌ها غرض‌ورزانه است اما طبیعی است که دوستان برایشان سوال باشد که این مبالغ از کجا می‌آیند.

شکوری تصریح کرد: اما اگر حرفه‌ای نگاه کنند به این نتیجه می‌رسند که پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته و این مسأله درآمدی را نه فقط برای پرسپولیس بلکه برای کشور به همراه داشته در این شرایط اقتصادی که واردات و صادرات با مشکل روبه‌رو هستند پرسپولیس درآمد ارزی ایجاد می‌کند به کمک و حمایت هواداران نیاز داریم نتایج تیم خوب بوده ولی تا پایان فصل کار سختی داریم چون تیم‌های دیگر هم هزینه می‌کنند.

وی با اشاره به هواداران بی‌شمار دو تیم پایتخت اظهار داشت:‌طبیعی است پرسپولیس و استقلال که هواداران میلیونی حتی در سطح جهان دارند کمک‌های زیادی دریافت می‌کنند ولی استقلال و پرسپولیس که نه دولتی هستند و نه خصوصی، هیچ ردیف بودجه‌ای ندارند و حتی یک هزار تومانی هم از دولت نمی‌گیرند . آیا باشگاه‌های دیگر خصوصی هستند؟ درآمد آنها از کجا است؟

 شکوری در خصوص انتقاداتی که به محرومیت منشا می‌شود و او را با زمان حضورش در پرسپولیس مقایسه می‌کنند و گفته می‌شود حکم محرومیت مهاجم گل‌گهر خیلی سریع صادر شد و حتی امیر قلعه‌نویی نیز از این مسأله انتقاد شدید داشته گفت: از دوستانی که این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند تعجب می‌کنم. نمی‌خواهم در مورد این مسأله صحبت کنم اگر به تاریخ باشگاه پرسپولیس نگاه کنیم منشا به خاطر مدل مویش از سازمان لیگ تذکر کتبی گرفت. سیستم فوتبال ما دارای ارکان قضایی است نباید این حرکت را توجیه کنیم.

وی افزود: ما تابع قوانین فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هستیم و قضاوت را به مردم واگذار می‌کنیم. واقعا از این صحبت‌ها تعجب می‌کنم آیا این حرکت واقعا منتسب به پرسپولیس است؟ شاید دوستان این تصاویر را ندیدند.

معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس در خصوص رفتار تماشاگران اظهار داشت: مدیریت باشگاه ما به عیادت احمد مددی رفت همه ما با هم دوست هستیم رقابت در زمین است و کری‌خوانی باید چارچوب و قاعده داشته باشد هر کاری قطعا مورد قبول ما نیست ما پیگیر حال مدیرعامل باشگاه استقلال و حنیف عمران‌زاده بودیم پرسپولیس بعد از این قضایا بیانیه داد از هواداران پرشورمان خواستیم فقط باشگاه خودشان را تشویق کنند و وارد مسائل حاشیه‌ای نشوند.

وی افزود: همه ما سعی می‌کنیم با آرامش جلو برویم هر موردی باشد طبق قوانین جمهوری اسلامی حرکت می‌کنیم آرامش نقطه قوت ما است و طبق اصول جلو می‌رویم هواداران را به آرامش دعوت می‌کنیم و قطعا این مسائل را محروم می‌کنیم.

256 251

کد خبر 1486561

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • فوتبالی IR ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
    0 2
    کاپیتان شما فوتبالش طبیعی نیست درسن چهل سالگی آنهم بااین شرایط سخت مسافرتها وشیش روزیه بار واقعا سیدجلال چه طوری بااین سن سال این همه توان دوندگی وپریدن دارد ازعجایب روزگار است
  • مرتضی مصباحی IR ۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
    0 1
    جناب شکوری یه جلسه فنی بزارید و زمان تعویض های یحیی رو نقد کنید و درضمن نزارید یحیی استعداد های ناب تیمو به راحتی به فنا بده مثل حسین پور... روستایی. برزگرو...