پیام محمد الله‌یاری برای آغاز جشنواره موسیقی فجر

محمد الله‌یاری، در پیامی تاکید کرد با وجود همه‌گیری کرونا، جشنواره موسیقی فجر که امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود، شاهد حضور حداکثری اهالی موسیقی در بخش‌های مختلف و خاصه بخش رقابتی در قالب جایزه‌ باربد هستیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مدیرکل دفتر موسیقی، هم‌زمان با آغاز سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر، توضیحاتی را درباره بخش‌های مختلف جشنواره ارائه کرد.

محمد الله‌یاری، مدیرکل دفتر موسیقی در پیامی برای این دوره از جشنواره موسیقی فجر نوشته است: «سی‌وششمین جشنواره‌ موسیقی فجر در حالی برگزار می‌شود که شیوع ویروس همه‌گیر کرونا باعث تغییراتی در روند جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری از جمله برگزاری اجراهای صحنه‌ای موسیقی در سرتاسر جهان شد و به جهت اقتصادی هنرمندان سال سختی را پشت سر گذاشته‌اند. اجراهای جشنواره‌ سی‌وششم نیز با توجه به شرایط موجود، با هدف رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و احترام به حقوق جامعه، به صورت مجازی برگزار می‌شود. با وجود محدودیت‌های بهداشتی، در این جشنواره شاهد حضور حداکثری اهالی موسیقی در بخش‌های مختلف و خاصه بخش رقابتی در قالب جایزه‌ باربد هستیم. در این بخش، آلبوم‌های دو سال اخیر هنرمندان در معرض ارزیابی هیات انتخاب قرار گرفت. این حضور، به‌خصوص با بهره‌گیری از فناوری‌های دیجیتال و بستر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، باعث نشر گسترده‌تر موسیقی ایرانی برای مخاطبان بیشتر می‌شود.»

او در پیام خود ادامه داده است: «بخش‌های متنوع دیگری نیز جشنواره سی‌وششم را کامل کرده‌اند. جایزه‌ موسیقی و رسانه، به دلیل اهمیت رسانه در معرفی این حوزه‌ هنری از دیگر گام‌های قابل‌توجه و مهم برای معرفی موسیقی کشور است. جایزه‌ ترانه نیز با هدف غنابخشی به محتوای ترانه‌ها و تشویق ترانه‌سرایان برای دومین سال پیاپی به جشنواره افزوده شد. بخش مهم دیگری که در راستای توسعه‌ دیپلماسی فرهنگی کشور هرساله مدِنظر برگزارکنندگان جشنواره بوده، بخش موسیقی ملل است. حضور شش گروه بین‌المللی در قالب ۱۳ هنرمند از کشورهای مختلف می‌تواند زمینه‌ افزایش همکاری و توسعه تعاملات بین‌المللی فرهنگی و معرفی در عرصه موسیقی را فراهم آورد. با توجه به اهمیت پژوهش در سیاست‌گذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌های کلان، بخش پژوهش نیز از دیگر قسمت‌های حائز اهمیت جشنواره‌ امسال است.»

۵۷۵۷

کد خبر 1486908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =