سورنا ستاری: تمام محصولات بهداشتی مقابله با کرونا تولید ایران است

ایرنا نوشت: معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: تمامی محصولات مقابله با کرونا در ایران تولید داخل است و از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا کار تولید محصولات داخلی آغاز شد.

سورنا ستاری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: از اوایل فروردین واردات محصولات مقابله با ویروس کرونا به ایران وجود نداشت.

وی افزود: هر داروی جدیدی که در واحد های دانش بنیان جهان به وجود می آمد یک ماه بعد در کشور تولید می شد و این روند در تولید واکسن نیز ادامه پیدا می کند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: چندین بار به استان کهگیلویه و بویراحمد  سفر کرده ام و هر بار تحرک جدیدتری در شرایط آن شکل گرفته که این مهم مسئولیت این معاونت را در زمینه حمایت از پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان سنگین تر می کند.

ستاری ابراز داشت: بزرگترین مشکل واحد های فناور در این استان مشکل فضاست که باید فضای مناسبی برای آن ها تامین و تصمیم جدی در این خصوص گرفته شود.

وی ادامه داد: حمایت های لازم از صندوق پژوهش و فناوری استان و سرمایه گذاری هایی که شکل گرفته با ارائه تسهیلات در دستور کار قرار می گیرد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: واحدهای فناور باید بتوانند با این قیمت دلار رقابت کنند و این شرکت های فناور باید توانایی رقابت داشته باشد.

ستاری بیان کرد: شرکت های فناور باید بتوانند رقابت کنند چنانچه نتوانند، هیچ وقت نخواهند توانست به صادر کردن تولیدات خود بپردازند.

وی عنوان کرد: زمانی که یک محصول در خاک ایران بازنده باشد  پتانسیل صادرات در آینده را نیز ندارد.

47231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1487019

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =