سورنا ستاری: تمام محصولات بهداشتی مقابله با کرونا تولید ایران است

ایرنا نوشت: معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: تمامی محصولات مقابله با کرونا در ایران تولید داخل است و از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا کار تولید محصولات داخلی آغاز شد.

سورنا ستاری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: از اوایل فروردین واردات محصولات مقابله با ویروس کرونا به ایران وجود نداشت.

وی افزود: هر داروی جدیدی که در واحد های دانش بنیان جهان به وجود می آمد یک ماه بعد در کشور تولید می شد و این روند در تولید واکسن نیز ادامه پیدا می کند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: چندین بار به استان کهگیلویه و بویراحمد  سفر کرده ام و هر بار تحرک جدیدتری در شرایط آن شکل گرفته که این مهم مسئولیت این معاونت را در زمینه حمایت از پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان سنگین تر می کند.

ستاری ابراز داشت: بزرگترین مشکل واحد های فناور در این استان مشکل فضاست که باید فضای مناسبی برای آن ها تامین و تصمیم جدی در این خصوص گرفته شود.

وی ادامه داد: حمایت های لازم از صندوق پژوهش و فناوری استان و سرمایه گذاری هایی که شکل گرفته با ارائه تسهیلات در دستور کار قرار می گیرد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: واحدهای فناور باید بتوانند با این قیمت دلار رقابت کنند و این شرکت های فناور باید توانایی رقابت داشته باشد.

ستاری بیان کرد: شرکت های فناور باید بتوانند رقابت کنند چنانچه نتوانند، هیچ وقت نخواهند توانست به صادر کردن تولیدات خود بپردازند.

وی عنوان کرد: زمانی که یک محصول در خاک ایران بازنده باشد  پتانسیل صادرات در آینده را نیز ندارد.

47231

کد خبر 1487019

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =