مصطفی معین: محبوبیت خاتمی و پایگاه اجتماعی اش کاهش نیافته است

مصطفی معین گفت:  قرائن و برخی شواهد بدست آمده در نظرسنجی ها کاهش اعتماد عمومی را به جریان های سیاسی از جمله اصلاح طلبان و اصولگرایان نشان می دهد، ولی بنظرم این آسیب قابل ترمیم است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مصطفی معین وزیر علوم دولت سید محمد خاتمی درباره  نقش لیدری خاتمی و شیخوخیت بزرگان اصلاحات همچنان پررنگ گفت: چرا که نه! نمی توان بر پایه برخی اظهار نظر ها که عکس العملی در مقابل نقض عهدها و ضعف های دولت یا فضاسازی های افراطیون است و در برخی از نشریات و یا شبکه های اجتماعی بازتاب داده می شود پیشداوری کرد. آری، محوریت و محبوبیت آقای خاتمی در نزد اصلاح طلبانی که قصد خدمت به جامعه را بدون چشم داشتی از قدرت و رانت های آن دارند مانند گذشته وجود دارد. در واقع پایگاه اجتماعی ایشان نیز کاهش نیافته است، هرچند کاهش انگیزه مردم برای شرکت در انتخابات به دلیل مشکلات اقتصادی و فراگیر شدن فقر و فساد در کشور هم واقعیت دیگری است که احساس می شود.


>>> بیشتر بخوانید 

برگ برنده اصلاح طلبان در ۱۴۰۰ از نگاه معین/ از افول اخلاق در مجلس متاسفم


معین همچنین درباره افزایش انتقادات به آقای خاتمی و نقش او از سوی برخی چهره‌ها به ویژه آقای کروبی و برخی دبیران کل احزاب گفت: اطلاعات دقیقی در این باره ندارم ولی اگر انتقادی هم وجود دارد بهتر است مستقیما با خود ایشان مطرح شود. از اختلاف و تفرقه کسی سود نخواهد کرد ولی دود آن به چشم مردم خواهد رفت.

او درباره  افول پایگاه اجتماعی  اصولگرایان و اصلاح‌طلبان و پایان رقابت میان آنها گفت: قرائن و برخی شواهد بدست آمده در نظرسنجی ها کاهش اعتماد عمومی را به جریان های سیاسی از جمله اصلاح طلبان و اصولگرایان نشان می دهد، ولی بنظرم این آسیب قابل ترمیم است. اگر فرهنگ انتقاد از خود و ارزیابی درست و بیطرفانه ضعف های عملکرد کلی جریان اصلاحات یا رفتار برخی از عناصر بدلی آن انجام شود، مردم به صداقت آنها اعتماد خواهند کرد. 

216216

کد خبر 1487150

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =