جف بزوس باردیگر گوی سبقت را از بنیان گذار تسلا ربود

فارس به نقل از اسپوتنیک نوشت: در حالی که ایلان ماسک توانسته بود با سبقت از بزوس در ماه ژانویه ثروتمندترین فرد جهان شود اما بنیانگذار آمازون دوباره توانسته این عنوان را از آن خود کند.

از سال ۲۰۱۷ جف بزوس، بنیانگذار و سهامدار شرکت فروش اینترنتی آمازون آمریکا جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را در اختیار داشت، اما در ماه ژانویه و همگام با افزایش ارزش سهام شرکت تسلا ثروت ایلان ماسک، بنیانگذار این شرکت خودروسازی هم افزایش یافت و وی توانست عنوان ثرتمندترین فرد جهان را تصاحب کند. اما طی روزهای گذشته جف بزوس دوباره توانسته در رتبه ‌بندی بلومبرگ عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از ماسک پس بگیرد. 

بر اساس اعلام موسسه بلومبرگ آخرین اطلاعات حاکی از آن است که ثروت جف بزوس به ۱۹۱ میلیارد دلار افزایش یافته و ثروت ایلان ماسک هم ۱۹۰ میلیارد دلار است. در معاملات شب گذشته وال استریت در حالی ثروت بزوس ۳۷۲ میلیارد دلار پایین آمد که افت ارزش سهام تسلا ۴.۵ میلیارد دلار از ثروت ایلان ماسک را به باد داد.

جف بزوس دوباره ثروتمندترین فرد جهان شد

بنابراین برای نخستین بار از روز ۷ ژانویه بزوس توانست دوباره عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کند. 

جایگاه سومین فرد ثروتمند جهان هم با ۱۳۷ میلیارد دلار دارایی در اختیار بیل  گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت است. برنارد آرنو نیز که مالک برند لوییز ویتون است با ۱۱۶ میلیارد دلار در جایگاه چهارمین فرد ثروتمند جهان قرار دارد. مارک زوکربرگ، بنیانگذار فیسبوک نیز با ۱۰۴ میلیارد دلار ثروت پنجمین پولدار  جهان در شرایط کنونی به شمار می‌آید. 

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1487375

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =