۰ نفر
۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۷
«مده‌آ» به «شهرزاد» رسید

نمایشنامه تراژیک «مده‌آ»‌ اثر مشهور اوریپید نویسنده عصر یونان بوستان در پردیس تئاتر شهرزاد اجراخوانی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمایش «مده‌آ» به کارگردانی افشین قاسمی روزهای دوم و نهم اسفند در پردیس تئاتر شهرزاد اجراخوانی می‌شود.

در خلاصه این نمایش آمده است: «مده‌آ زنی ساحره است که به جیسون در دزدیدن پشم زرین قوچ مقدس کمک کرده و با او ازدواج می کند. پس از ورود به شهر کورنت، جیسون دلباخته دختر پادشاه می‌شود و با او وصلت می‌کند. مده‌آ این خیانت را تاب نمی آورد و درصدد انتقام بر می‌آید.»

قاسمی درباره این نمایش نوشته است: «خیانت همسر برای زنی که تمام وجودش سراسر عشق به او است، قابل بخشش نیست و آتش عشق را به نفرت تبدیل می کند، از این رو مده آ با تمام عشق به جیسون درصد انتقام از او بر می آید و از مکر زنانه خود بهره می جوید. این نفرت در درون مده آ چنان شعله می کشد که فرزندان خود را نیز از پای در می آورد. افسانه مده آ که توسط اورپید چهارصد سال قبل از میلاد نوشته و اجرا شده است، دست مایه آن شد که گروه آوای ققنوس این نمایشنامه را انتخاب کرده و آن را برای اجرا خوانی آماده کند.»

«مده‌آ» به «شهرزاد» رسید

دیگر عوامل نمایش

مترجم:  غلامرضا شهبازی، تهیه کننده:  سامان علیزاده، خوانش گران:  (به ترتیب ایفای نقش) گلناز عیدی، افشین قاسمی، ماهرخ سالاری، زهرا شیرازی، سحر شیرزاد، علی شهبازی، سامان علیزاده، زهرا کلانتر، آرزو ریسمانچیان، لیلا دهقان، مریم شهر آینی، فاطمه اوستائی، آذین آقایی، سارا زمزم ،مشاور رسانه ای: محمدحسین عبداللهی، طراح پوستر: سونیا هادیگل

۵۸۵۸

کد خبر 1487436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =