ابتلای یک کارمند به کرونای انگلیسی شهرداری یک شهر را تعطیل کرد

تسنیم نوشت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین گفت: متاسفانه یکی از کارکنان شهرداری آبیک هم به کرونای انگلیسی و جهش‌یافته مبتلا شده و به همین خاطر شهرداری آبیک از امروز تعطیل اعلام می‌شود.

پیمان نامدار با بیان اینکه سرعت شیوع کرونای انگلیسی فراتر از حد تصور است، اظهار داشت: با وجود همه کنترل‌ها و قرنطینه‌های اعمال شده در روستای حسین‌آباد کرد و سایر نقاط شهرستان آبیک متاسفانه یکی از کارکنان شهرداری آبیک هم به کرونای انگلیسی و جهش‌یافته مبتلا شده و به همین خاطر شهرداری آبیک از امروز تعطیل اعلام می‌شود.

وی اضافه کرد: متاسفانه چند روز پیش نتیجه تست پی‌سی‌آر یکی از کارکنان شهرداری آبیک مثبت شد که در نهایت با ارسال نمونه تست به انستیتو پاستور تهران ابتلای این فرد به کرونای انگلیسی تایید شد. به همین خاطر 68 نفر از کارکنان شهرداری آبیک ملزم به دادن تست کرونای پی‌سی‌آر شدند که نتایج این تست‌ها شنبه اعلام خواهد شد.

نامدار همچنین از مناسب بودن حال عمومی 7 فرد دیگر مبتلا به کرونای انگلیسی در روستای حسین‌آباد خبر داد و گفت: این افراد تحت درمان قرار دارند و قرنطینه اهالی روستا از طریق تیم‌های نظارتی بسیج و سپاه در طرح محله‌محور شهید حاج قاسم سلیمانی ادامه دارد. ضمن اینکه نیازهای اهالی روستای یادشده و کارهای حمایتی و مراقبتی هم توسط تیم‌های مراقبتی و حمایتی بسیج دنبال می‌شود و مایحتاج روزمره آنها مرتب تامین می‌شود.

لزوم خودمراقبتی و استفاده از 2 ماسک

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با تاکید بر لزوم خودمراقبتی بیشتر شهروندان قزوینی در روزهای شیوع کرونای انگلیسی گفت: استفاده از 2 ماسک به صورت همزمان روی صورت می‌تواند تا حدود زیادی از ابتلا و انتشار شیوع کرونای انگلیسی جلوگیری کند و همچنان مانند گذشته شست‌وسوی دست‌ها هم بسیار تاثیرگذار است.

نامدار ادامه داد: با توجه به قدرت و سرعت انتشار و انتقال کرونای جهش‌یافته اهمیت فاصله‌گذاری اجتماعی و هوشمند در روزهای پیش رو بیشتر است؛ به ویژه تا زمانی که فرآیند واکسیناسیون در استان قزوین تکمیل شود که امیدواریم با ورود واکسن ایرانی کرونا که در برابر کرونای جهش‌یافته مؤثر است، این فرآیند هر چه سریع‌تر انجام و کامل شود.

47231

کد خبر 1487624

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =