توسعه متوازن شهر از مهمترین ارکان بودجه ۱۴۰۰ است

خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز گفت: ایجاد توازن در توسعه شهر بر مبنای توجه به مسائل اقتصادی شهر در کنار شهرداری از مهمترین مباحث مطرح شده در بودجه ۱۴۰۰ است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، غلامحسین مسعودی ریحان در گفتگو با برنامه تلویزیونی «تبریزیم» افزود: قصد داریم، اقتصاد شهر را به چرخش در آورده و میزان فعالیت خود در مناطق محروم را افزایش دهیم.

مسعودی ریحان گفت: برقراری توازن در اقتصاد شهری می‌تواند در افزایش میزان سرانه درآمد، شکوفایی اقتصادی و  توسعه زیر ساخت‌های شهری تاثیر بسزایی دارد. اجرای این متد در کل کشور کارآمد بوده و می‌تواند موجب افزایش ثروت شود.

وی با اشاره به تراکم بالای کار در روزهای پایانی سال در شورای اسلامی شهر تبریز گفت: بررسی تعرفه عوارض و همچنین بررسی بودجه از جمله مواردی است که طی روزهای گذشته ساعت های متمادی در صحن علنی شورا مورد بحث و تصمیم گیری اعضا شورای اسلامی شهر تبریز قرار گرفته و همچنان در حال بررسی است.

عضو شورای شهر تبریز خاطرنشان کرد: شورای پنجم در آغاز راه برای اجرای اقدامات با برنامه ریزی مشخص تلاش کرده و طی سال گذشته و سال جاری بودجه خود را بر اساس برنامه پنج ساله تدوین کرد.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین ثروت‌های ملی در کشور، «عامل انسانی» است ادامه داد: با در نظر گرفتن موضوعات آموزش شهروندی و مهارت آموزی می توان سرمایه گذاری بزرگی در خصوص این ثروت ارزشمند انجام داد.

مسعودی ریحان افزود: مهارت آموزی می‌تواند موجب کشف نیروهای کارآفرین، نوآوری در تجارت، توسعه سرمایه گذاری، جذب نیروی کار و در نهایت چرخش اقتصادی شود.

خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه حفظ آثار ملی و سرمایه‌های تاریخی هر کشور اقدامی الزامی در راستای حفظ فرهنگی کشور است اظهار داشت: سال آینده با هدف حفظ آثار تاریخی سال، حفظ و احیای هویت تاریخی و فرهنگی تبریز نام گذاری شده تا بتوانیم اندک میراث باقی مانده از سال‌های دور را که آنها نیز در معرض خطر از میان رفتن هستند حفظ کنیم.

48

کد خبر 1487877

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =