علم الهدی: معمولاً بدرفتاری‌ها از ناحیه خانم‌ها در خانواده نشأت می‌گیرد

فارس نوشت: امام‌جمعه مشهد با اشاره به اینکه امروز اقتدار ایران اسلامی دشمن را متحیر کرده است، گفت: متأسفانه در حوزه اقتصاد به آن مرزی که شایسته مردم است، نرسیده‌ایم، بنابراین برای چیره شدن بر دشمن باید به اقتدار اقتصادی دست‌یابیم.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با تبریک میلاد مسعود جوادالائمه(ع)، اظهار کرد: عده‌ای در برخورد با فرمایشات مقام معظم رهبری، برخوردشان این است که رهبر و مرجع تقلید نصیحت می‌کند و ما فقط باید نصیحت و موعظه ایشان را گوش کنیم، بعضی هم که خیلی ولایی نیستند، برخورد سیاسی دارند و فرمایشات ایشان را حمل بر تحلیل سیاسی می‌گذارند.

امام‌جمعه مشهد، ادامه داد: رهبر معظم ما، حجت امام زمان(عج) هستند، آنچه می‌فرمایند تکلیف زندگی ما بوده و به‌عنوان خط زندگی باید برای همه در نظام و سیاست موردتوجه قرار گیرد، در فرمایشات دو روز قبل که ایشان با مردم تبریز داشتند، چند نکته مهم وجود داشت که این فرمایشات را باید به‌عنوان خط عملی در زندگی اجتماعی خود اخذ کنیم.

وی افزود: روی کره زمین بعد از جنگ جهانی دوم ، هر کشوری که سلطه‌گر نبود باید سلطه‌پذیر باشد، این هنجارها را ایجاد کردند و انقلاب مقدس اسلامی ما آمد و این هنجارهای مستکبرانه را بر هم زد، آن‌ها این‌گونه بودند و می‌خواستند هرکس که سلطه آن‌ها را قبول نکرد، بدبخت شود و حالا 42 سال آمریکا آنچه داشته را برای براندازی ما در چنته گذاشت و هیچ غلطی نتوانسته بکند.

آیت‌الله علم‌الهدی، بابیان اینکه آمریکا در مقابل انقلاب ما، با لبخند و دست دادن و حتی با یک تسلیم دشمنی را از بین نمی‌برد، تأکید کرد: ما باید پیروز شویم و تا به امروز ما جلو این کشور پیروز بودیم، رهبر معظم انقلاب فرمودند انقلاب ما قدرت جهانی این کشور را به‌هم‌ریخته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه امروز روی کره زمین هویت ما به‌عنوان ایران ‌اسلامی به یک نکته بستگی دارد، بین همه مردم دنیا، ما را به‌عنوان متوسلان به ائمه اطهار و منتظر ظهور امام زمان(ع) می‌دانند، بیان کرد: استحکام با این است که ما ولایت مداری را روزبه‌روز محکم‌تر کنیم، باید فکر ما فکر رهبر و عمل ما اقتدا به رهبر باشد، باید کسانی که به اسم شما مردم، زمام مدیریت کشور را بر عهده آن گذاشته‌اند استحکام داشته باشد، ما هم باید داشته باشیم.

علم الهدی: معمولاً بدرفتاری‌ها از ناحیه خانم‌ها در خانواده نشأت می‌گیرد

وی با تأکید بر بهره‌گیری از فرمایشات و سخنان رهبر انقلاب به‌صورت جهادی در کارها، ابراز کرد: هم مجلس و هم ریاست جمهوری بارأی شماست، بنابراین این‌ها باید از مردم در ولایت مداری جلوتر باشند.

آیت‌الله علم‌الهدی، بابیان اینکه شما عزیزان حزب‌اللهی که می‌خواهید فعالیت سیاسی کنید اگر عمل شما ولایی نباشد، ارزشی ندارد و ضرر می‌رساند، ادامه داد: باید قدرت درونی داشته باشیم، امروز اقتدار ما دشمن را متحیر کرده است اما اقتدار ما در اقتصاد به آن مرزی که شایسته مردم است نرسیده و نمی‌توانیم بر دشمن چیره شویم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: نقش اول ولایی بودن این است که هیچ‌گاه در زندگی نترسید، عناصر هویتی برای تولید ماست، اگر خدا را باور کردیم، با باور کردن خدا از هیچ‌چیز نمی‌ترسیم، چراکه خدا از همه قدرت‌ها بالاتر است، فایده استحکام عناصر هویتی خسته نشدن است، کسی از شهید رجایی که در عملیاتی در خوزستان دو ساعت بیشتر نخوابیده پرسید خسته نشدی؟ که پاسخ شنید: خسته نشدم، مزدور خسته می‌شود که می‌خواهد ساعت کار سریع تمام شود که برود، من مزدم را که انقلاب بود قبلاً گرفته‌ام.

آیت‌الله علم‌الهدی، بابیان اینکه کسی که انقلاب را باور کرده است خسته نمی‌شود، افزود: متأسفانه بعضی مشکلاتی که برای ما در مسائل معیشتی و مدیریتی پیش‌آمده است، به این دلیل است که برخی مسؤولان از این انقلاب خسته شده‌اند، این خستگی‌ها برای ما مشکل‌ساز شده‌اند.

امام‌جمعه مشهد، متذکر شد: اقتدار درونی را کسی انجام می‌دهد که خسته نباشد، اقتدار درونی باکار جهادی است، انتخابات ۱۴۰۰ دست شماست، سالی به هر عنوان انتخاباتی در این مملکت انجام‌شده است و ۴۲ سال از انقلاب گذشته است و شما پخته‌شده‌اید.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری اعلام کردند خودتان تحقیق کنید و رأی دهید و کسی که ترسو نیست و خدا و امام زمان و حجت امام زمان را باور دارد و تنبل نیست را پیدا و انتخاب کنید، کسی را بیاورید که خودتان پشیمان نشوید، در مقابل عکس‌های پوشالی دین و عقل خود را ندهید. مقام معظم رهبری امر فرمودندکه فکر کنید رأی دهید، این‌یک دستورالعمل است که باید در مورد آن تفکر شود.

خوش‌رفتاری فقط مخصوص مردان نیست

امام جمعه مشهد در خطبه اول نماز جمعه اظهار کرد: کلام در اجرای تقوا در زندگی خانوادگی بود، در مقام مرز تقوا در زندگی خانوادگی بین زن و شوهر بزرگ‌ترین عامل اجرایی تقوا خوش‌رفتاری است.

خطیب نماز جمعه مشهد، بابیان اینکه بعضی فکر می‌کنند مخاطب این خوش‌رفتاری، فقط مردان هستند اما موقعیت زنان در خوش‌رفتاری حساس‌تر از مردان است، ادامه داد: چون صاحب زندگی زن است و زندگی خانه به زن خانه تعلق دارد و مدیریت زندگی خانواده هم وظیفه زن در درون خانواده است و معمولاً بدرفتاری‌ها از ناحیه خانم‌ها در خانواده بیشتر نشأت می‌گیرد.

وی بیان کرد: مردان، در زندگانی مشکلات کسب‌وکار اجتماعی خود را به داخل خانه نیاورید، وقتی به در خانه می‌رسید سعی کنید مغز و فکرتان را از مشغولیت همه گرفتاری‌ها و مشکلات خالی کنید و قدم بر خانه بگذارید تا فرزند و همسرتان با یک چهره بشاش روبه‌رو شود.

آیت‌الله علم‌الهدی، تأکید کرد: از طرفی زن خانه در درون خانه معمولاً خستگی دارد و اداره زندگی برای یک زن خانه‌دار مشکل بوده و مشکلاتی را ایجاد می‌کند باید این مشکلات به وجود آمده و مسائل داخلی زندگی را، مشکلات خودش بداند و وقتی مرد خسته وارد خانه می‌شود ، زن نباید اصرار کند که عامل اصلی همه مشکلاتی که در زندگی از صبح داشته، شوهر بوده است.

خطیب نماز جمعه مشهد، بابیان اینکه کسی بوده در رکاب حضرت خاتم جنگیده و معتمد رسول خدا بوده اما به دلیل بدرفتاری با اهل منزل خود گرفتار فشار قبر شده است، عنوان کرد: ای عزیزان، بهترین زندگی‌ها، عاشقانه‌ترین زندگی‌هاست، اما در این عشق قدر مشترکی که بین زن و شوهر باید باشد، عشق به خداست، اگر این عشق پیش بیاید، محبت این زن و شوهر هم پیش می‌آید.

216219

کد خبر 1487943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =