آمریکا به طور رسمی به توافق پاریس برگشت

ایرنا نوشت: دولت بایدن که در حال جبران سیاست های است که با ادامه آنها توسط دولت ترامپ، آمریکا در مقابل متحدین دیرینه خود با انزوا روبرو شده بود، بعد از ۱۰۷ روز خروج از پیمان پاریس به این توافقنامه بازگشت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، اگرچه آمریکا روز جمعه به طور رسمی به توافقنامه اقلیمی پاریس بازگشت اما رهبران جهان انتظار دارند واشنگتن پس از چهار سال بی عملی تعهد خود را دربرابر توافقنامه پاریس به اثبات برساند. 

رهبران جهان همچنین مشتاق هستند که در ماه های آینده اطلاعیه ای از طرف واشنگتن درباره هدف ایالات متحده برای کاهش انتشار گازهای مهار کننده گرما تا سال ۲۰۳۰ صادر شود. 

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا بعدازظهر جمعه در پیام توییتری نوشت: روز خوبی در مبارزه با بحران آب و هوا است، زیرا ایالات متحده بار دیگر عضوی از توافق پاریس است. 

بلینکن در ادامه افزود: کار برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای ما در حال حاضر آغاز شده و ما زمان را تلف نخواهیم کرد تا شرکای خود را در سراسر جهان برای ایجاد مقاومت جهانی بدست آوریم. 

بازگشت ایالات متحده به توافق پاریس تقریباً یک ماه پس از آنکه جو بایدن رییس جمهوری جدید آمریکا به سازمان ملل گفت که ایالات متحده قصد دارد دوباره به آن بپیوندد، صورت گرفت. 

دولت ترامپ در سال ۲۰۱۹ خروج خود از توافق پاریس را اعلام کرده بود اما به دلیل مفاد توافقنامه تا ۴ نوامبر (۱۴ آبان) سال ۲۰۲۰، فردای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قابل اجرا نبود.

311311

کد خبر 1488000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =