۱ نفر
۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳
نرخ تورم بهمن‌ماه اعلام شد

نرخ تورم نقطه‌ای در بهمن ماه١٣٩٩ به ٤٨,٢درصد رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بر اساس گزارش مرکز آمار نرخ تورم نقطه‌ای در بهمن ماه ١٣٩٩ با افزایش ۲ درصدی نسبت ماه گذشته به ٤٨,٢ درصد رسیده است؛ به بیان دیگر هزینه خانوارها در این ماه نسبت به ماه مشابه سال گذشته به طور میانگین ۴۸٫۲ درصد افزایش یافته‌است.

این نرخ برای خانوارهای شهری و روستایی به ترتیب ۴۷٫۲ و ۵۳٫۶ درصد بوده است. نرخ تورم ماهانه بهمن نیز به ٢,٥ درصد رسیده که در مقایسه با ماه گذشته، ٠.٧ واحد درصد افزایش داشته است. 

این عدد برای خانوارهای شهری و روستایی به ترتیب ۲٫۴ و ۳٫۳ درصد بوده است.  همچنین نرخ تورم سالانه بهمن ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به ٣٤,٢ درصد رسیده که نسبت به ماه قبل، ۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

این شاخص برای خانوارهای شهری و روستایی به ترتیب ٣٤,١ درصد و ٣٥.٠ درصد می‌باشد که برای خانوارهای شهری ١,٩ واحد درصد افزایش و برای خانوارهای روستایی ٢.٥ واحد درصد افزایش داشته است.

در بهمن ماه دهک‌های پایین درآمدی با افزایش هزینه بیش‌تری نسبت به خانوارهای با سطح درآمدی بالاتر همراه بودند. نرخ تورم ماهانه پایین‌ترین و بالاترین دهک درآمدی در این ماه به ترتیب برابر با ۳ و ۱٫۹ درصد بوده‌است.


۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1488025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =