۰ نفر
۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
خشکسالی در وزنه‌برداری

حال و روز وزنه‌برداری ایران چندان خوب نیست و آینده این رشته ورزشی به شدت نگران کننده است.

چند روز پیش تیم منتخب 98 مقابل تیم منتخب سرخابی به میدان رفت.دیدن دوباره علی دایی،خداداد عزیزی،کریم باقری،علی کریمی و ...در مستطیل سبز بدجوری دل آدم را چنگ می زد.در یک لحظه همه چیز برگشت به عقب.به آن نسل طلایی و خاطره ساز.به بازی ایران و استرالیا،جام جهانی،بازی با آلمان و شکست دادن آمریکا و ...اما بدون تعارف شاید دلم مان برای آن نسل تنگ شود اما نسل جدیدی هم که آمده اجازه نداده تا جای خالی آن ها چندان احساس شود،مثلا همین مهدی طارمی و درخشش در اروپا.یا سردار آزمون و جهانبخش،بیرانوند و خیلی های دیگر که لژیونر هستند.حرف این است که این جوان ها پا در جای پای نسل قدیم گذاشته اند و دارند راهی را که آنها هموار کرده بودند را ادامه می دهند.یک نسل به جای نسل دیگر.
با همین تفکرات پیگیر لیگ وزنه برداری بودم.آنهایی که نزدیک به این رشته باشند می دانند که مثلا کیانوش رستمی دارد آخرین سال های عمر وزنه برداری اش را سپری می کند و احتمالا بعد از المپیک بگوید:«خداحافظ.»چه کسی را داریم که پشت کیانوش یا سهراب باشد؟همین سهراب و کیانوش محصول استعدادیابی 14 سال قبل هستند!
به این اسامی دقت کنید؛مجید عسکری،جابر بهروزی،کیا قدمی و ...هنوز هم خوب هستند و بهترین در وزن های خودشان،دم شان هم گرم اما واقعا چرا؟یک صفحه گوگل باز کنید،این اسامی را جستجو کنید و ببینید چه سالی عضو تیم ملی وزنه برداری بوده اند. حداقل 10 سال باید رفت  عقب! 
از رکوردهایی که در این لیگ هم ثبت شد که اصلا نمی شود نوشت؛ نه پویایی خاصی دیده می شود و نه جذابیتی که بشود با جان دل درباره اش حرف زد؛ قحطی زده به این رشته ورزشی.
آدم نگران می شود، نگران آینده وزنه برداری. الان می شود به معنای واقعی دست روی 10 نوجوان و جوان گذاشت و گفت این ها آینده ایران را تامین می کنند؟ در این بین البته هستند نفراتی  که مثل یک جرقه می مانند، برقی می زنند و زود خاموش می شوند اما اوضاع چندان خوب نیست. وضعیت نگران کننده است. اگر تا سال های سال در وزنه برداری جهان آقایی کرده ایم، اگر حسین رضازاده، کوروش باقری، شاهین ناصری نیا، حسین توکلی، محمدعلی فلاحتی نژاد، بهداد سلیمی، سعید محمدپور، سهراب مرادی، نواب نصیرشلال، سجاد انوشیروانی و کیانوش رستمی را نسل به نسل داشته ایم حاصل تفکری بوده که چشم به آینده داشته است. تفکری که فقط جلوی پایش را نگاه نمی کرد و اعتماد می کرد به مربیانی سازنده که بدون ادعا روکشی طلایی کشیدند به چهره هایی که خودشان استعداد طلایی شدن را داشتند. نگران نسل جدید هستیم با این شرایط، نگران ...

251 251

کد خبر 1488227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =