اشتغال ۴۲۰ زندانی در ۷۱ کارگاه تولیدی و خدماتی استان یزد

مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان یزد گفت: در حال حاضر ۴۲۰ نفر از زندانیان استان در ۷۱ کارگاه تولید و خدماتی مشغول فعالیت می باشند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ عزیز الله سیفی در جلسه طرح پایش زندانیان با محوریت محکومان مالی و مهریه با اشاره به تاکیدات ریاست قوه قضائیه و همچنین سند تحول قوه قضائیه در خصوص اهتمام به بحث اشتغال زندانیان گفت: بنیاد تعاون زندانیان استان به جد در این حوزه ورود و تاکنون توانسته اقدامات خوبی را در راستای اشتغال زندانیان انجام دهد.
وی تصریح کرد: کار اقتصادی در بنیاد تعاون بدون پیوست اشتغال مددجو توجیهی ندارد که این امر نشان از اهمیت اشتغال مددجویان در زندان دارد.
سیفی به انعقاد قرارداد اشتغال بین ۷۱ کارگاه با بنیاد تعاون زندانیان استان اشاره کرد و افزود: ماحصل این قراردادها اشتغال ۴۲۰ نفر از مددجویان زندانی استان است.
وی تصریح کرد: در شهرستان یزد ۴۸ کارگاه، اردکان ۱۸ کارگاه و ابرکوه ۱ کارگاه با این بنیاد قرارداد همکاری دارند و ۴  گارکاه نیز ویژه اشتغال بانوان است.
مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان یزد اظهار داشت: از مجموع زندانیان شاغل زندان های استان ۲۶۵ نفر به بیرون از زندان اعزام و مابقی در داخل کارگاه های بنیاد مشغول فعالیت می باشند.
وی در خصوص درآمد زندانیان شاغل گفت: براساس توان و زمان هر زندانی از ۵۰۰ هزار تا ۳ میلیون تومان در ماه درآمد دارد که با نظر قاضی به سه شکل واریز به حساب دادگستری، واریز به حساب خانواده و واریز به حساب خود فرد این مبلغ پرداخت می شود.
وی با تقدیر از حمایت صنایع استان از اشتغال زندانیان گفت: در حال حاضر تقاضای ۵۰۰ نفر نیرو از سوی کارگاه های تولید وجود دارد که امکان تامین آن برای این بنیاد مقدور نیست.
مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان یزد با بیان اینکه طبق قانون این بنیاد تنها می تواد از ظرفیت  زندانیان زندان باز استفاده کند ابراز امیداواری کرد: در آینده نزدیک با ایجاد کارگاه اشتغال در زندان مرکزی به توان آمار اشتغال زندانیان استان را افزایش داد.

46

کد خبر 1488237

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =