رمزگشایی از ردوبدل کردن پیام روسای جمهور ایران و آمریکا از نگاه کاربران خبرآنلاین

کاربران خبرآنلاین پیام هایی که این روزها میان ایران و آمریکا می شود را رمزگشایی کردند.

به گزارش خبرآنلاین، در آستانه ضرب‌الاجل ایران به آمریکا و 1+5 جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در بخش توئیتر فارسی وزارت خارجه با خطی نستعلیق نوشت: "آمریکابازگشته است ،دیپلماسی  به کانون سیاست خارجی آمریکا بازگشته است " که رسانه ها از آن به عنوان پیامی به تهران تلقی کردند.

پس از آن صفحه توئیتر پایگاه اطلاع رسانی دولت نیز نوشت: "جمهوری اسلامی ایران با صدای رسا اعلام می‌کند که اگر ۵+۱ به همه تعهدات خود عمل کنند ما هم به تعهدات، عمل می‌کنیم. "⁧

توئیت روحانی نیز از سوی پیامی به امریکا تعبیر شده است.در همین رابطه مخاطبان خبرانلاین در این نظرسنجی برای ما نوشتند:

سینا نوشت: امیدوار کننده اما ناکافی

کاربر بی نامی با اشاره به مواضع قبلی دو طرف نوشت: به نظر من که این پیام نیست هردو دارن حرف خودشونو میزنن

سلطان با اشاره به نزدیکی انتخابات ایران نوشت: میخوان امریکا رو تو آب نمک بخوابانندتادر دولت بعدی مذاکره کنند این دولت اجازه مذاکره ندارد

در پاسخ به کامنت بالا نوشته شد:

اصلاً اونا هم بخوان صحبتی بکنن ترجیح میدن صبر کنن تا تکلیف انتخابات ایران معلوم بشه.عملاً میره تا 7،8 ماه دیگه.

نه اخوی! آمریکا ما رو تو آب نمک خوابونده! دست همه ما رو تو پوست گردو گذاشته و خودمون خبر نداریم!!!

امریکا با هر جناحی مذاکره کند امتیاز بی مورد نخواهد داد فقط ممکن است جناح مدعی کار امدی وهمه چیز دانی، که حمایت ساختار های قدرت را با خود دارد،امتیازاتی بدهد و علنی نکند با ارتباط دادن ان به مسائل امنیت ملی ویا مصالح نظام.

حمید با اشاره به میانجیگری کشورها میان ایران و آمریکا نوشت: یک نفر قوی باید واسطه بشه. اقدام همزمان ایران و آمریکا موثره.

بی نام دیگری نوشت: اگر از فرصتی که بایدن برای ایران بوجود اورده استفاده نشه واقعا فرصت سوزی و ظلم در حق مردم هست، بایدنی که مخالف نتانیاهو و بن سلمان هست و در صورت سیاستی درست میشه از این فرصت به بهترین نحو استفاده کرد،یک روز تحریم اضافه،ظلم هست

کاربری در پاسخ به کامنت بالا نوشت: از هر فرصتی میشه بهره مناسب رو برد به شرط اینکه اول عاقلانه رفتار بشه . دوم اهداف مشخص و مناسب داشت . باید دید اولویت ها برای هر کس چیه بعد میشه گفت از این فرصت بهره مناسب برده شده یا نه .

امین نوشت: باید زیرکانه سیاست آنها را دور بزنیم ممکن است بایدن اروپا را باخود همراه کند ومارا به عمل انتحاری وادار کند تا پرونده ایران دوباره به شورای امنیت بازگردانده شود تصمیم مجلس کاملا تصمیمی عجولانه ودوراز تدبیر بود التیماتوم کار درستی نیست اونا عجله ای برای باز گشت ندارن این ماییم که دچار مشکل شدیم سیاست نپخته عواقب تلخی به بار خواهد آورد همچنانکه قبلا در دولت احمدی نژاد شاهد بودیم.

شاهرودی نوشت: انشالا به یار ی خداوند بزرگ این مسله ختم بخیر بشه ،ملت عزیزمان نفس راحتی از دست ترحیم های ضالمانه امریکا بکشند.

شما می توانید برای شرکت در این بحث داغ به این لینک مراجعه کنید.

310 310

کد خبر 1488252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =