توجه ویژه حاکمیت به کردستانی ها در انتصابات کشوری

رئیس مجمع نمایندگان کردستان خواستار توجه ویژه حاکمیت به کردستانی ها در انتصابات مدیریتی در سطح کشور شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، محسن فتحی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی کردستان در سنندج که با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد، گفت: کردستان استانی با پتانسیل‌های بالاست که به دلیل بی توجهی به این پتانسیل‌ها شاهد محرومیت در استان هستیم.
وی تأکید کرد: نیروهای استان کردستان باید به صورت ویژه‌ای مورد توجه قرار گیرند و از اهل تسنن در پست‌های مهم کشوری تا پایان دولت استفاده شود. دکتر فتحی بیان کرد: باید بیشتر به سرمایه‌های انسانی موجود در استان توجه شود چرا که کردستان خواستگاه جوانان انقلابی و سخت کوش است.
رئیس مجمع نمایندگان کردستان خواستار تخصیص اعتبار برای تصفیه خانه سنندج و دیواندره، طرح شبکه آبیاری ۱۲ هزار هکتار از اراضی مناطق جنوبی رودخانه قزل اوزن، تخصیص اعتبار برای تکمیل کریدور شمال- جنوب، راه آهن سنندج، تکمیل جاده سنندج به مریوان و افزایش اعتبار فرودگاه سقز، آغاز مطالعات طرح ساماندهی مرز سیرانبند و مسیر مریوان به سقز شد.
وی اظهار کرد: ظرفیت کردستان بیشتر در حوزه کشاورزی است و می‌توان از طریق صندوق توسعه ملی تسهیلاتی در اختیار جوانان کردستانی قرار گیرد.
فتحی به برنامه‌ریزی برای تخصیص آب به ۱۲ هزار هکتار از اراضی سد سیازاخ دیواندره و تاکید بر اعتبار مورد نیاز برای اجرای تصفیه‌خانه آب دیواندره آن اشاره و اضافه کرد: برای کریدور شمال غرب -جنوب ۲هزار و ۵۰ میلیارد ریال  اعتبار در نظر گرفته شده که کردستان کمترین سهم را از آن دارد و باید اعتبار بیشتری برای اجرای آن در استان که ۱۷ قطعه است تخصیص یابد.
وی از جهانگیری خواست تسهیلات لازم برای طرح های توسعه کشاورزی، دامپروری و باغداری در استان به میزان لازم تخصیص یابد.
نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سال ۹۶ رییس جمهور بیانیه ۱۰ ماده‌ای را برای حمایت از اقوام و مذاهب اسلامی مطرح کرد که بیشتر این موارد اجرایی نشده است اما انتظار داریم که از نیروهای کرد اهل سنت در پست‌های ارشد مدیریتی استفاده شود.

48

کد خبر 1488327

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =