بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران برگزار شد

بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران با حضور میهمانانی از داخل و خارج از کشور به صورت حضوری و مجازی با شعار "زیست‌شناسی یکپارچه: همگرایی برای توسعه پایدار" به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار شد .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ؛ رئیس دانشگاه سمنان در آئین افتتاحیه این کنگره که با حضور رئیس انجمن زیست شناسی ایران و مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم برگزار شد ، با اشاره به ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه سمنان گفت : دانشگاه سمنان دارای رتبه ۱۳ در بین دانشگاههای کشور و نیز دارای رتبه هشت پژوهشی در کشور است .

دکتر مسعود نصیری با بیان اینکه دانشگاه سمنان به عنوان یکی از دانشگاههای بزرگ و پر افتخار ایران اسلامی از نظر کمی و کیفی است افزود : دانشگاه سمنان موفق به دریافت رتبه کیفی Q۲ از سوی سایمگو در سال ۲۰۲۰ شده است .

دکتر نصیری ادامه داد :همچنین بر اساس رتبه بندی شانگهای و رتبه بندی موضوعی تایمز تعدادی از دانشکده های این دانشگاه موفق به دریافت رتبه های ۳۰۰-۲۰۱ و ۸۰۰-۶۰۱ در سطح بین المللی شده اند .

رئیس دانشگاه سمنان با اشاره به اینکه دانشگاه سمنان مفتخر است که میزبانی از بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران را بر عهده داشت افزود : این کنگره شامل چهار کنفرانس زیست‌شناسی گیاهی ،  زیست‌شناسی جانوری ، زیست‌شناسی سلولی و مولکولی  و زیست‌شناسی محیطی و حفاظت بود .

دکتر نصیری با اشاره به شرایط کرونایی جامعه اظهار امیدواری کرد : نتایج این کنگره با توجه به شیوع ویروس کرونا با به اشتراک گذاری آخرین یافته های علمی دانشجویان و پژوهشگران مفید واقع شود .

مدیر گروه زیست شناسی دانشگاه سمنان و دبیر اجرایی بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران نیز با بیان اینکه حدود ۸۰۰ مقاله از داخل و خارج از کشور به دبیرخانه این کنگره ارسال شد افزود : از این تعداد ۷۰۰ مقاله پذیرش شد که حدود ۲۰۰ مقاله به صورت سخنرانی و حدود ۵۰۰ مقاله هم به صورت پوستر در مدت برگزاری این کنگره بین المللی ارائه  شد .

دکتر ابوالمعالی اظهار داشت : این کنگره با حضور اساتید و پژوهشگران شناخته شده داخلی و بین المللی در حوزه زیست شناسی از کشورهای ایران ، انگلیس ، کانادا ، ارمنستان ،هند ، پاکستان، بولیوی، اسپانیا به مدت چهار روز  به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار شد.

48

کد خبر 1488364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =