رشته زیست شناسی اقتصادی به کمک کاربردی کردن علوم زیستی می آید

رئیس انجمن زیست شناسی ایران در حاشیه بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران در دانشگاه سمنان از زمینه سازی برای ایجاد رشته جدید زیست شناسی اقتصادی خبر داد .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان  سمنان ، دکتر محمد نبیونی با اعلام این خبر گفت : یکی از وظایف انجمن علمی زیست شناسی عمومی سازی دانش و حضور در عرصه های جدید با توجه به نیاز کشور است .
وی افزود : با توجه به برنامه ریزی های وزارت علوم در مسیر ایجاد رشته های جدید و مورد نیاز کشور در حال آماده سازی سرفصل ها و برنامه های رشته جدید زیست شناسی اقتصادی هستیم .
رئیس انجمن زیست شناسی ایران و دبیر بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران با بیان اینکه این رشته می تواند بخشی از کمبودها در حوزه کاربردی کردن علوم زیستی را تامین و متخصصان لازم برای این حوزه را تربیت نماید اظهار امیدواری کرد : دانشگاه سمنان نیز با ایجاد این رشته بتواند نقش تاثیر گذاری در این زمینه داشته باشد .
دکتر نبیونی همچنین در آئین افتتاحیه این کنگره ضمن قدر دانی از دانشگاه سمنان برای میزبانی این کنگره ملی و بین المللی گفت : بسیاری از دانشگاهها کوچک و بزرگ امکان برگزاری این کنگره را نداشتند اما سمنان و دانشگاه سمنان  به دلیل پتانسیل بسیار بالای این دانشگاه  و حضور دانشمندان و بزرگانی در حوزه علوم پایه و علوم زیستی از سوی انجمن علمی زیست شناسی ایران به عنوان میزبان این دوره از کنگره انتخاب شد .
وی با بیان اینکه در حوزه عمومی دانش نیازمند استفاده از ابزارهای مختلف هستیم و زیست شناسی هم به نوبه خود نیازمند کمک گرفتن از شاخه های دیگر علمی است افزود : مفتخر هستیم که اعلام کنیم انجمن زیست شناسی به عنوان انجمن پیشرو در حوزه علوم پایه ، توانسته است زمینه های تهیه و تدوین و تصویب سند ملی زیست شناسی کشور را فراهم نماید که امیدواریم دانشگاه سمنان با توجه به برگزاری این کنگره مهم  نقطه عطفی برای نهایی شدن این سند باشد .

48

کد خبر 1488366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =