۴۰۰ هزار اصله نهال برای درختکاری در استان سمنان آماده توزیع است

محمد رضا کشاورزیان رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود بابیان اینکه ۴۰۰ هزار اصله نهال برای درختکاری در استان آماده توزیع است، گفت: این نهال‌ها به‌صورت سوزنی و پهن‌برگ و سازگار با اقلیم استان هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان محمدرضا کشاورزیان در گفت‌وگو با خبرنگاران  ضمن بیان اینکه یکی از نهالستان استان سمنان در شهرستان شاهرود به مساحت ۱۵ هکتار انواع نهال برای درختکاری تهیه می‌شود، ابراز داشت: برای ایام درختکاری سال جاری نیز ۴۰۰ هزار اصله نهال آماده توزیع است.
وی بابیان اینکه این تعداد اصله نهال سوزنی‌برگ و پهن‌برگ برای فضای سبز کاشت می‌شود، افزود: تلاش شد تا از گونه‌های مقاوم به اقلیم استان برای تهیه این نهال‌ها استفاده شود که توزیع آن‌ها به‌صورت ریشه‌دار و گلدانی طی هفته منابع طبیعی با شعار همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی خواهد بود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان  شاهرود بابیان اینکه عمده درخت‌های تولیدی این نهالستان زیتون‌تلخ، عرعر، سنجد، توت، سرو نقره‌ای، سرو خمره‌ای و کاج است، ابراز داشت: شهرستان‌ها و دهیاری‌های استان سمنان در اولویت توزیع نهال هستند و سپس از ۱۵ اسفند عموم مردم می‌توانند با مراجعه به منابع طبیعی درخواست نهال کنند.
کشاورزیان در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه سنجد یکی از درختان مقاوم به خشکی و کم‌آبی و سازگار با اقلیم استان به شمار می‌رود لذا تولید ۴۰ الی ۵۰ هزار اصله نهال در دستور کار قرار گرفت که این نوع گونه نیز در هفته منابع طبیعی توزیع خواهد شد.
وی افزود: بوستان‌های روستایی عمده‌ترین مکان‌هایی که برای کاشت نهال از منابع طبیعی درخواست می‌شود که به‌عنوان نمونه پارک بوستان روستایی ابر به مساحت پنج هکتار سال گذشته نهال‌کاری شد و در بوستان روستایی میغان نیز این اقدام در دستور کار قرار گرفت لذا از دهیاری‌ها درخواست می‌شود هر چه سریع‌تر درخواست خود را به ادارات منابع طبیعی ارسال کنند.

46

کد خبر 1488604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =