پرداخت ۳۲۶میلیارد تومان به شهرداری‎‌ها و دهیاری‌های استان قزوین

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین از پرداخت بیش از ۳۲۶۷میلیارد ریال از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و فرمانداری‌های استان در ده ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سعید حوائج، مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین با اشاره به اینکه تخصیص عوارض شهرداری ها در ده ماهه امسال نسبت به مدت مشابه ۵۱درصد رشد داشته است، بیان کرد: در ده ماهه امسال از محل مشارکت مردم شریف استان در پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، بیش از ۳۲۶۷میلیارد ریال به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و فرمانداریهای استان به صورت مستقیم واریز شده است و بخشی از اقدامات اجرایی و عمرانی که مردم عزیز ما در این مناطق مشاهده می کنند از محل این مشارکت است.

مدیرکل امور مالیاتی استان با تأکید بر اینکه عواید پرداخت مالیات، به توسعه استان به ویژه در امور عمرانی و توسعه شهرها و روستاها کمک می کند واریز ۳درصد عوارض ارزش افزوده به حساب شهرداریها و دهیاری های استان از محل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده را نقطه عطفی در توسعه و مشارکت شهری دانست .

او با اشاره به اینکه یک درصد از درآمد ارزش افزوده به بخش سلامت اختصاص می‌یابد، گفت: درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش افزوده نقش موثری در تحول نظام سلامت به‌خصوص در مناطق محروم، روستاییان و عشایر ایفا می کند در همین راستا از ابتدای سال تاکنون بالغ بر ۱۴۶۰میلیارد ریال به این بخش اختصاص یافته است که در ارتقای بخش بهداشت و سلامت استان موثر است.

حوائج همچنین اظهار کرد: بر اساس ماده ۱۰۹ قانون برنامه ششم توسعه، هر ماه بیست و هفت صدم درصد از محل مالیات بر ارزش افزوده برای توسعه ورزش اختصاص می یابد، این رقم در استان قزوین در ده ماه سال جاری بیش از ۷۰میلیارد ریال بوده است.

او با اشاره به این که عوارض وصول شده از محل مالیات بر ارزش افزوده در هر استان جهت عمران و آبادانی همان منطقه هزینه می‌شود، افزود: تحقق درآمدهای مالیاتی رابطه مستقیمی با توسعه و پیشرفت هر استان خواهد داشت، زمانی که مردم از هزینه کرد درآمدهای مالیاتی در شهر و روستای خود مطلع شوند تمایل بیشتری برای پرداخت مالیات و عوارض دارند.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی در زمینه آثار و نتایج پرداخت مالیات، گفت: برای اینکه مردم به رسالت مالیات و توسعه کشور اعتقاد پیدا کنند نیاز به فرهنگ سازی مالیاتی است. باید این باور در مردم ایجاد شود که پرداخت مالیات در توسعه و رونق شهرها تاثیر بسزایی دارد، در این راستا لازم است شهرداری ها اطلاع رسانی لازم به مردم در خصوص نحوه هزینه کرد مالیات بر ارزش افزوده را داشته باشند، قطعا این امر می تواند نقش زیادی در اعتماد سازی مردم و تشویق و ترغیب آنها به پرداخت مالیات و در نهایت بالا بردن سهم مشارکت مودیان در عمران و آبادانی شهرها داشته باشد.

46

کد خبر 1488671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =