۲۹هزار کودک در قزوین غربالگری بینایی شدند

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: بیش از ۲۹هزار کودک در قزوین از ابتدای امسال توسط این اداره کل غربالگری بینایی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علیرضا وارثی، مدیرکل بهزیستی استان قزوین با اعلام این خبر اظهار کرد: برنامه غربالگری و تشخیص زود هنگام آمبلیوپی و سایر اختلالات بینایی در کودکان ۳-۶ ساله از سال ۷۴هرساله در پاییز و زمستان هرسال در پایگاه های دایمی و غیر دایمی به اجرا در می آید.

او افزود:  هدف این برنامه کاهش بروز آمبلیوپی و سایر اختلالات بینایی از طریق تشخیص و درمان به موقع بیماری در سنین طلایی یعنی زیر پنج سالگی است.

وارثی همچنین گفت: کودکانی که در طول طرح پیشگیری از تنبلی چشم سنجش بینایی می شوند در صورت نیاز به کمک هزینه عینک و جراحی چشم از طرف سازمان بهزیستی مورد حمایت قرار می گیرند.

او با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۴۰هزار کودک در زمینه بینایی غربالگری شده بودند، اضافه کرد: امسال با توجه به محدودیت های کرونایی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی غربالگری بینایی با مشکلاتی رو به رو است ولی تمام تلاش خود را برای اجرای هر چه بهتر این طرح انجام می دهیم.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین اظهار کرد: این اداره کل تمام تلاش خود را مبنی بر غربالگری کامل جامعه هدف خود انجام می دهد و امیدواریم در این زمینه خانواده ها هم همکاری لازم را انجام دهند.

46

کد خبر 1488688

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =