۲ مورد کرونای انگلیسی در هرمزگان مشاهده شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مشاهده ۲ مورد کرونا انگلیسی در استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فاطمه نوروزیان اظهارداشت: ۲ نفر از مسافرانی که از امارات به قشم آمده بودند علیرغم داشتن گواهی منفی تست کرونا، اما در تست گیری مجدداً مشخص شد این افراد به کرونا انگلیسی مبتلا شده اند.
رییس روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی استان اضافه کرد: نمونه‌های گرفته شده از آنان به تهران ارسال شد و اکنون جواب مثبت بودن ابتلای آنان به کرونای انگلیسی رسیده است.
نوروزیان یادآور شد: از خانواده این ۲ مبتلا هم تست گرفته شده که همگی منفی بوده اند، البته حال عمومی این بیماران خوب است و علائم خاصی ندارند، به همراه خانواده‌هایشان در قرنطینه هستند.
به گفته دکتر نوروزیان یکی از مبتلایان ۴۸ ساله و ساکن جزیره قشم و نفر دوم ۲۴ ساله و ساکن بندرلنگه است که هر ۲ نفر به اتفاق خانواده در شهرهای خود در قرنطینه به سر می‌برند.
به گفته نوروزیان، شهرهای بندرخمیر، بندرلنگه، پارسیان، قشم، میناب، حاجی‌آباد، جاسک، هرمز و کیش استان هرمزگان، در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند. شهرستان بستک به علت رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی در وضعیت نارنجی قرار داشته و شهرستان‌های ابوموسی، بندرعباس، رودان، بشاگرد و سیریک نیز در وضعیت آبی قرار دارند.
وی با تأکید بر اینکه اکنون استان در وضعیت شکننده کرونا قرار دارد و احتمال طغیان دوباره وجود دارد، افزود: به علت ابتلای تعدادی از ساکنین روستای هیزبندگان از توابع بخش رودخانه در شهرستان رودان به بیماری کووید ۱۹، برابر مصوبه ستاد مدیریت مقابله با کرونا شهرستان رودان و به دستور دکتر غلامپور، فرماندار این شهرستان، ممنوعیت ورود و خروج به این روستا تا اطلاع ثانوی، اعلام و روستا قرنطینه شد.
وی با بیان اینکه کلاس‌های درس در این روستا تا اطلاع ثانوی به‌صورت مجازی برگزار می‌شود، تصریح کرد: کلیه افرادی که تست کرونا آن‌ها مثبت اعلام شده است نیز باید به مدت ۱۴ روز در قرنطینه خانگی بمانند و با اشخاصی که قرنطینه را نقض کنند، برخورد قضایی خواهد شد.
وی با تأکید بر ضرورت رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی؛ عنوان کرد: عادی انگاری و سهل‌انگاری، دلیل اصلی ابتلا به کرونا طی روزهای اخیر در شهرستان رودان و به‌خصوص این روستا بوده است.

48 

کد خبر 1488723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =