جلالی‌فخر: حرف‌های میثاقی، نمونه‌ بسیار زشتی از پوشش خبری بود

مصطفی جلالی‌فخر می‌گوید، زمانی که مشاهیر بیمار می‌شوند، مردم انتطار دارند که در جریان شرایط بالینی، بیماری و سرانجام وضعیت او قرار بگیرند.

مهسا بهادری: درگذشت علی انصاریان و مهرداد میناوند داغ سنگینی را بر دل اهالی هنر، ورزش و مردم گذاشت. از زمان خبر ابتلای میناوند و انصاریان به ویروس کرونا، رسانه‌های مکتوب، مجازی و شبکه‌های مختلف تلویزیون، هر لحظه در پی پوشش اخبار آن‌ها بودند و این روند تا جایی پیش رفت که باعث ایجاد تنش، گسترش شایعات و حتی ورود به حریم شخصی آن‌ها شد.

پوشش خبری برخی از رسانه‌ها درباره وضعیت انصاریان و میناوند نیز سطخ توقعات را تا حدودی افزایش داد و باعث شد تا مردم چشم انتظار بهبود آنها باشند، علاوه بر این موضوعات، اظهارنظرهای بی مورد از جانب افراد غیر متخصص باعث شد که اخبار صحیح در میان اخبار غلط گم شود، در رابطه با همین موضوه با مصطفی جلالی فخر، متخصص بیماری‌های داخلی، فعال رسانه‌ای و منتقد گفتگو کردیم که در ادامه می‌خوانید.

شما به عنوان یک پزشک، فعال رسانه‌ای و منتقد نکات مثبت و منفی پوشش رسانه‌ای اخبار فوت آقای میناوند و انصاریان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

در جریان این پوشش خبری موضوعی که دائم به خاطر من می‌آمد، داستان ملانصرالدین، پسرش و خرش بود. در واقع در هر صورتی، برخی از مردم قضاوت‌های شماتت‌گرانه و پرسشگر خود را از موقعیت دارند.

زمانی که مشاهیر بیمار می‌شوند، آن کنجکاوی در افراد ایجاد می‌شود که شرایط آنها چگونه است؟ و انتطار دارند که در جریان شرایط بالینی و بیماری و سرانجام وضعیت او قرار بگیرند. هم مردم و هم رسانه‌ها دوست دارند در جریان قرار بگیرند. رسانه‌ها چون قصد دارند به کنجکاوی مخاطب پاسخ دهند پیگیر این ماجرا هستند.

اگر کادر به این پرسش‌ها پاسخ ندهند، یکسری انتظارات و اتهاماتی ایجاد می‌شود که چرا پزشک ارتباطش با رسانه را قطع کرده است؟ مگر مشغول انجام چه کاری هستند؟ و به همین صورت انواع و اقسام شایعات ایجاد می‌شود.

اگر کادر درمان اطلاعات دقیق بیمار را هر روز ارائه دهند، یک عده می‌گویند چرا اسرار شخصی بیمار را افشا می‌کنید و حریم شخصی او را حفظ نمی‌کنید؟ دکتر هاشمیان، پزشک معالج ایشان به واسطه ارتباطات گسترده‌ رسانه‌ای و علاقه‌مندیشان، بیشتر مردم را در جریان جزئیات قرار دادند و همین موضوع توقع مردم را افزایش داد.

چرا حساسیت‌ها و واکنش‌ها نسبت به فوت آقای انصاریان بیشتر از آقای میناوند بود؟

در مورد آقای میناوند باید گفت توقعات کمتر بود، پوشش خبری آنقدر گسترده نبود و حال عمومی ایشان وخیم‌تر بود و جامعه آماده پذیرش این اتفاق بود، اما در مورد آقای انصاریان باید گفت چون از بدو ورود ایشان به بیمارستان به نظر می‌رسید حال عمومی او نامساعد نیست و برای اطمینان به بیمارستان مراجعه کرده‌اند، یک انتظار بهبودی در مردم شکل گرفته بود در حالی که اصلا اینگونه نبود.

آقای انصاریان زمانی که به بیمارستان مراجعه کردند، هفتاد درصد ریه‌اش درگیر شده بود و همین موضوع باعث شد تا حساسیت رسانه نسبت به ایشان و وضعیتشان بیشتر شود.  

          بیشتر بخوانید:

         ▪️اشتباهات پوششِ خبری ابتلای میناوند و انصاریان به ویروس کرونا

         ▪️تلویزیون، حریم خصوصی میناوند و انصاریان را شکست

اساسا در مورد فوت آقای انصاریان جو بیشتری در فضای عمومی ایجاد شد، چون بلافاصله بعد از فوت آقای میناوند بود، این دو با یکدیگر دوستی با سابقه داشتند، انصاریان شخصیت محبوب رسانه‌ای بود و مسئله ارادت به مادرش وجود داشت، همه این مسائل دست به دست هم دادند تا جامعه نسبت به بیماری آقای انصاریان حساس‌تر شود. ما به عنوان کادر درمان که در جریان جزئیات وضعیت ایشان قرار داشتیم، بر اساس تجارب گذشته امید نداشتیم که از آن وضعیت جان سالم به در ببرند.

یکی از معضلات دیگر این بود که هر کسی که در آن شرایط یا آقای انصاریان ملاقات داشت از وضعیت او گزارشی را ارائه می‌داد و می‌گفت حال او خوب است. تعریف حال خوب در پزشکی به چه معناست و چه تفاوتی با تعریف ما از حال خوب بیمار دارد؟

متاسفانه همه افراد در مورد وضعیت ایشان مصاحبه می‌کردند، در صورتی که کسی به غیر از پزشک معالج و تیم پزشکی حق نداشت درباره شرایط آقای انصاریان صحبت کند، همه افراد برای اینکه موضوع تازه‌ای را مطرح کنند یک موضوع تازه را می‌گفتند، مثلا می‌گفتند آقای انصاریان امروز صبح صبحانه خورد بعد از سه‌روز که ایشان فوت کردند، عده‌ای گفتند پس چرا آن روز صبح صبحانه می‌خورد؟ توقعشان این بود مریضی که قرار است فوت کند، از سه روز قبل صبحانه نخورد.

متاسفانه همه افراد در مورد وضعیت ایشان مصاحبه می‌کردند، در صورتی که کسی به غیر از پزشک معالج و تیم پزشکی حق نداشت درباره شرایط آقای انصاریان صحبت کند

نکته دیگر اینکه  وقتی می‌گوییم حال خوب، تصور یک پزشک از حال خوب با یک انسان عادی تفاوت دارد، زمانی که یک پزشک می‌گوید حال کسی خوب است، یعنی از وضعیت بالینی و چشم انداز وضعیت او صحبت می‌کند، اینکه در یک لحظه بیمار یک لبخند بزند و یا یک لقمه غذا بخورد نشانه حال خوب نیست، آن زمانی که دوستان در حال ابراز خوشحالی برای صبحانه خوردن آقای انصاریان بودند، من وضعیت سی تی اسکن آقای انصاریان را دیدم که ۸۰ درصد ریه ایشان درگیر بود و مطمئن بودم که ایشان دوام نمی‌آورند.

یعنی احتمال اینکه ایشان زنده بمانند ضعیف بود؟

بله، دو، سه روز پیشتر از فوت ایشان، با آقای هاشمیان صحبت می‌کردیم گفتم که بعید است ایشان زنده بمانند، گفتند بله، ولی ناامید هم نیستیم.

جلالی‌فخر: حرف‌های محمدحسین میثاقی، نمونه‌ زشتی از خبررسانی بود
مصطفی جلالی فخر

پس چرا در تلویزیون ابراز امیدواری می کردند؟ این نقطه ضعف نیست؟

خیر، به طور مثال من با موضوعات واقع بینانه برخورد می‌کنم و ابراز امیدواری بیهوده انجام نمی‌دهم، فرض کنید که من در اینستاگرامم این موضوع را می‌نوشتم آن زمان می‌دیدید که تا چه اندازه به من پرخاش می‌شود که چرا یاس پراکنی می‌کنی و انرژی منفی القا می‌کنی؟ انرژی منفی باعث رخ دادن اتفاقات بد می‌شود. 

ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که خانم افسانه بایگان در تلویزیون می‌گوید، جای کرونا بگویید کروناز تا به این بیماری انرژی مثبت بدهیم، ما در این فضا زیست می‌کنیم

باید این موضوع را در نظر گرفت که ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که خانم افسانه بایگان در تلویزیون می‌گوید، جای کرونا بگویید کروناز تا به این بیماری انرژی مثبت بدهیم، ما در این فضا زیست می‌کنیم، اگر بخواهیم واقعیت را بگوییم چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ در این فضا اگر پزشکی بخواهد واقعیت‌های بالینی بیمار را مطرح کند به یاس پراکنی متهم می‌شود.

عملکرد رسانه‌ای مانند تلویزیون در پوشش خبری این مسئله صحیح بود؟

من خیلی تلویزیون نمی‌بینم و نمی‌دانم پوشش رسانه‌ای چگونه بود، اما یکی از نمونه‌های بسیار زشت پوشش خبری، حرف‌هایی بود که آقای میثاقی درباره دکتر هاشمیان زدند، فکر کنید یک مجری تلویزیونی، که من نمی‌دانم سطح سواد ایشان چه قدر است و تا حالا کتاب پزشکی ورق زده است یا خیر که به خودش اجازه داده تا درباره عملکرد آقای دکتر هاشمیان که فوق تخصص آی سی یو دارد و به اندازه سن و سال آقای میثاقی در مجلات معتبر دنیا مقاله نوشته اظهار نظر کند، من حتی فکر نمی‌کنم اگر به او کتاب پزشکی هم بدهند بتواند عکس‌هایش را درک کند، چنین آدمی که از لحاظ اجتماعی طرد شده است و سابقه و جایگاه خوبی ندارد، فکر کرده که اگر مدعی مرگ آقای انصاریان شود، مردمی که از فوت ایشان متاثر هستند، از او حمایت می‌کنند. سوال من این است که چرا تلویزیون به چنین آدم بی ادبی آنتن می‌دهد که او هم مدعی شود و آقای هاشمیان را مورد خطاب قرار ‌دهد. او اصلا در جایگاهی نیست که بخواهد درباره حوزه پزشکی صحبتی کند، تنها کاری که در برابر دکتر هاشمیان می‌تواند انجام دهد این است که وقتی ایشان را دید به او سلام کند و بعد امیدوار باشد تا آقای دکتر جواب سلامش را بدهد، جایگاه آقای میثاقی در برابر دکتر هاشمیان در همین حد و اندازه است نه بیشتر.

حرف‌هایی که آقای میثاقی درباره دکتر هاشمیان زدند، بسیار زشت بود، یک مجری تلویزیونی، که من نمی‌دانم سطح سواد ایشان چه قدر است و تا حالا کتاب پزشکی ورق زده است یا خیر، به خودش اجازه داده تا با بی ادبی درباره عملکرد پزشکی که فوق تخصص آی سی یو دارد و به اندازه سن و سال آقای میثاقی در مجلات معتبر دنیا مقاله نوشته، اظهار نظر کند

مقصر این اتفاق تلویزیون است که به چنین افرادی آنتن می‌دهد؟

بله، یعنی آن برنامه مدیر ندارد؟ آن شبکه مدیر ندارد؟ که به چنین فردی اجازه می‌دهند که درباره حوزه پزشکی صحبت کند و آن حرف‌های نامربوطی که معلوم نیست چه کسی و چگونه می‌نویسد را روی آنتن تلویزیون مطرح کند. بعد از فوت آقای انصاریان، سعی کردند که یک جو مشابه بعد از فوت آقای کیارستمی ایجاد کنند، یک هوچی‌گری رسانه‌ای از نوع بی‌شرمانه تا پزشک معالج را توبیخ کنند که چرا فردی که هفتاد درصد ریه‌اش درگیر شده بود را مداوا نکردید. بیمارستان که محل معجزه نیست، یک عده را نمی‌توان درمان کرد.

نکته جالب ماجرا اینجاست که اگر کسی درمان می‌شود ما وظیفه‌مان را انجام دادیم و کسی نباید از ما تشکر کند، ما اگر کسی درمان نشود ما سهل انگاری کردیم و کار ما زیر سوال می‌رود.

یکسری اتهامات هم نسبت به پزشک ایشان مطرح شد.

بله، متاسفانه یکی از چیزهایی که من شنیدم و از بابت شنیدن آن بسیار افسوس خوردم این بود که دکتر معالج آقای انصاریان، پیچ اکسیژن را بسته و دستگاه‌ها را خاموش کرده است، من اتهامی از این بی شرافتانه‌تر سراغ ندارم، چرا پزشک معالج باید چنین کاری انجام دهد؟ پزشک معالج قطعا دوست دارد بیمارش درمان شود. همین اتفاقات باعث شده است که اگر فرد مشهوری بیماری خاصی داشته باشد، پزشکان با تمایل کمتری سراغ معالجه او بروند چون تبعات سنگینی برای آنها به همراه دارد.

اگر فرد مشهوری بیماری خاصی داشته باشند، پزشکان با تمایل کم‌تری سراغ معالجه او بروند چون تبعات سنگینی برای آنها به همراه دارد

عده‌ای هم گفتند که ایشان دو روز زودتر فوت کرده بودند، اما اخبارش منتشر نشد.

کسانی که این ادعا را می‌کنند، زحمت استفاده از آن عقلی را که خداوند در اختیار آنها قرار داده است به خود نمی‌دهند، چرا نباید فوت ایشان را اعلام کنند؟ مگر ایشان مقام سیاسی و عالی مرتبه کشور است که اعلام نکنند؟ رهبر کبیر انقلاب اسلامی زمانی که فوت شد، بلافاصله اعلام کردند. رسانه‌های زرد دوست دارند یک هیجان و حاشیه سازی ایجاد کنند، زدن حرف نامربوط بسیار کار آسانی است اما استفاده از عقل در پذیرفتن آن و تعقل کردن درباره موضوع کار سختی است.

بحث ارائه خدمات طب سنتی برای برای معالجه آقای انصاریان هم مطرح شد، اصلا چنین چیزی ممکن است؟

خیر، اوضاع به قدری بی سر و سامان است که یک عده به خودشان اجازه دادند و مقابل در بیمارستان حاضر شدند و گفتند ما با طب سنتی کاری می‌کنیم، که بیماری که هفتاد درصد ریه او درگیر است، سر پا شود و دوباره فوتبال بازی کند و رسانه‌ها هم با این افراد مصاحبه کردند و آن را انتشار دادند، بی سر و سامانی اوضاع باعث شده است که قورباغه ابوعطا بخواند.

۵۸۲۴۵

کد خبر 1488786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 28
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  47 73
  حالا میثاقی کجا درباره ی مسائل پزشکی حرف زد؟اون فقط گفت چرا پزشک علی انصاریان انقدر زیاد توی رسانه ها بود درباره مسائل پزشکی حرف نزد.
  • محمد IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   12 4
   آقای دکتر منو به یاد سال های گذشته انداختید زمانی که تعداد دکتر ها کمبود و به دیگران به چشم بی سواد نگاه می کردند؟
  • محسن IR ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   12 6
   این بنده خدا هم تا میتونست همه رو بی ادبانه کوبید بلکه چهره بشه. حتی در جمله آخر. ادب ربطی به سطح سواد ندارد
  • NL ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   13 2
   خیر میثاقی برگشت گفت اصلا مشخص نیست متخصص بیهوشی چرا پزشک علی انصاریان شده و چرا دکتر هاشمیان همه جا هست و مصاحبه میکنه ! حتی نمیدونه فوق تخصص مراقبت های ویژه کی هست و تخصصش چیه ؟...
  • م IR ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   13 1
   دقیقا. احساس می‌کنم خود این طرف دنبال لایک جمع کردنه!
  • محمد IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   6 1
   هر چند از میثاقی بدم نمیاد ولی کار ایشون خلاف کار حرفه ای است. هر چند معتقدم باید برای تمام مجریان یه پروتکل کلی نوشته بشه و فرهنگ حرف بیجا زدن برچیده بشه
 • IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  9 15
  جریان واداده و غربگدا (با ادعای کذایی زنده باد مخالف من ) برای منکوب کردن کسی که دراردوگاه آن ها نیست با لطایف الحیل و با انجام مصاحبه با هم طیفی ها ی خود جریان سازی و دروغ بافی می کنند.
 • IR ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  16 18
  شما از میثاقی بدتان می آید و می خواهید تلافی عدم حضور فردوسی پور را سر وی در بیاورید و به هر مستمسکی برای خراب کردن وی دست می آویزید والا حرف وی بد نبود که چرا یک پزشک از سلبریتی ها و بیماری آنان برای تبلیغ خود استفاده می کنند انصاریان و میناوند تنها سلبریتی بیمار نبوده اند هیچ پزشکی این قدر به مطرح کدن خویش با استفاده از نام ایشان اقدام نکرد خبررسانی و اطلاع رسانی این آقای پزشک دقیقا مانند کسانی بود که در هر حادثه ای موبایل های خود را برای فیلمبرداری بیرون می آورند همانقدر که این عمل مورد اعتراض است عملکرد این پزشک نیز باید مورد کراهت قرار گیرد چطور کسی که از حالت نظار افراد مشهور یا جنازه ایشان عکس و فیلم بگیرد مورد اعتراض قرار می گیرد این آقای دکتر هم باید مورد اعتراض قرار بگیرد نه میثاقی .
 • IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  12 9
  خبرانلاین درسته از میثافی دل خوشی نداریم ولی این چیزایی که از زبون این آقای دکتر منتشر کردی واقعا زشته و ناراحت کننده س. من نمیدونم دکتر چرا انقد خودشو خدا میدونه بقیه رو خر! میثاقی خیلیم حرف درستی زد گفت یه پزشک ادم حسابی انقد نمیاد لایو اینستاگرام بذاره و متمرکزه رو کارش. یعنی چی که دکتر هاشمیان لطف کنه جواب سلام میثاقی رو بده. اصن چرا میثاقی باید سواد پزشکی داشته باشه مگه رشته ش پزشکی بوده، اون اصلا درباره مسائل پزشکی حرف نزد فقط گفت دکتری که همش مشغول لایو و مصاحبه س تو کارش تمرکز نداره و میتونست اصلا مسئولیت درمان اونارو بر عهده نگیره
 • مهدی IR ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  10 4
  زنده باد عادل
 • IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  5 7
  مریض کرونا اسرار شخصیش دیگه چی میتونه باشه ؟!
 • IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  10 2
  شما هم خوب از آب گل آلود ماهی میگیرید. از یه طرف با یه کارشناس مصاحبه میکنید و میگید: تلویزیون، حریم خصوصی میناوند و انصاریان را شکست (لینکش زیر خبر تو همین صفحه هست). از طرف دیگه تو مصاحبه فوق با یه کارشناس دیگه مصاحبه میکنید و میگید که چرا یه مجری تلویزیونی به یه پزشک بدلیل اینکه اطلاعات خصوصی بیماران رو منتشر کرده، گیر داده.
 • اکبر مشتی IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  12 9
  میثاقیان از جامعه طرد شده است ؟؟؟؟؟؟ چرا دوستان پزشک هیچ انتقادی را روا نمی دانند در ضمن شما شده از موردی حتی کوچک برای زدن تلویزیون استفاده ابزاری نکنید !!!! شما که سینه چاک آزادی بیان هستید فکر میکنید دارین به مردم این مرز و بوم خدمت میکنید یا دارین به رییس قبلی که الان تو لندن شبکه داره
 • NL ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  3 2
  الان یک عده بدون خوندن مصاحبه ، یکم فکر کردن میان بد و بیراه میگن !
 • IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  6 4
  چنین آدمی که از لحاظ اجتماعی طرد شده است و سابقه و جایگاه خوبی ندارد... تحویل بگیر آقای میثاقی پرسپولیسی
 • IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  21 8
  اقای مصطفی جلالی فخر نمونه ای از جامعه پزشکی مغرور و متوهم پزشکی کشور است که تصور میکنند نوابغ علمی کشور هستند، نه جناب پزشک! پزشک عمومی با ۶ سال تحصیل معادل فوق لیسانس و پزشک متخصص معادل درجه دکتری در سایر رشته هاست حالا چرا دچار این توهم شدید که جواب سلام دیگران را نباید بدهید دلیلش را باید در سوگ استفاده شما و نا انسانهایی مثل شماست که نیاز بیمار به درمان را دست آویزی برای رفتار بالا به پایین قرار داده اید. اگر بیمار برای حفظ جانش نیازمند تخصص شما نبود جرات داشتید با او اینطور سخن بگویید؟ آیا وجود بی ارزشی مثل شما تحمل این را دارد که تعمیرکار اتومبیلش با او اینطور سخن بگوید؟! ....
  • IR ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   0 0
   ۶ سال نیست وهفت سالو نیم هست .متاسفانه طبق نظریات روانشناسی سالهای کودکی تحقیر توسط معلمان ووالدین باعث چنین عقد هایی در بزرگسالی نسبت به افرادی که از نظر جامعه تحصیل بیشتری کردند وجزو نفرات ممتاز بودند میشه
 • حسینی دولت آبادی از قزوین IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  10 7
  اکثر فوتبال دوستان هنوز دلشون با میثاقی صاف نیست. ولی این دلیل نمیشه که پا روی حق بزاریم. آقای دکتر! در اینکه پزشکان تحت هر شرایطی هوای هم رو دارند و برای خود یک ساحت خود ساخته ایجاد کرده اند شکی نیست. اتفاقا این رفتار شماست که زشت است! اینکه هر حرف و حرکتی بر علیه یک پزشک را بر نمی تابید. آن آقای دکتر رفتارش به قدری حاکی از خودنمایی بود که صدای خیلیها را درآورد! و اما در مورد سوابق علمی ایشان! اولا آیا ایشان تنها کسی هستند که دارای مقالاتی هستند؟؟ شکر خدا الان تو هر خانواده ای یکی دو نفر دکتر و مهندس دارای مقالات علمی یافت میشد! ثانیا آیا مقالات علمی برای شخص کمالاتی می آورد؟ آیا هر که مقالاتی نوشت دیگر تبدیل به یک فرد همه چیز تمام از نظر رفتار و سلوک اجتماعی میشود؟؟ مقالات ایشان چه ربطی به آقای میثاقی یا سایر منتقدان دارد؟؟؟ ثالثا حال که صحبت از مقالات شد حتما میدانید در کشورهایی که این مقالات را منتشر کرده اند جایگاه اجتماعی پزشکان کجاست و چه میزان با سایر مشاغل اختلاف هم از نظر اجتماعی و هم مالی دارند؟ خودتان خوب میدانید این مقدس سازیها و این درآمدها فقط اینجا یافت میشود.
 • ناشناس DE ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  6 6
  جلالی فخرکه میثاقی رو باخاک یکسان کرد!! قبول کنیدپزشکان درحق انصاریان کوتاهی کردن حالاهی بیاییدحق بجانب حرف بزنید بسه بابا
 • IR ۲۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  10 0
  این آق خودشو خیلی دست بالا گرفته مردم این دوره زمونه با این همه موج اطلاعات در دنیا را درهر زمینه ایی نباید دست کم گرفت
 • IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  8 4
  تنها کاری که میثاقیان در برابر دکتر هاشمیان می‌تواند انجام دهد این است که وقتی ایشان را دید به او سلام کند و بعد امیدوار باشد تا آقای دکتر جواب سلامش را بدهد. آقای دکتر شما هم با این ادبیات نشان دادید که دست کمی از میثاقیان ندارید.
 • ناشناس IR ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  4 3
  میثاقی درباره ی مسائل پزشکی و درمانی چیزی نگفت فقط درباره‌ی دکتر گفت که میخاسته تودید باشه تو فضای مجازی ولی جناب دکتر شما که همون روز اول فهمیدید ریه های علی انصاریان هفتاد درصد درگیر شده چرا تو بیمارستانی که امکانات درست نداشت بستریش کردین که خانواده اش مجبور بشن دستگاه از بیمارستان دانشوری بیارن وتا اون موقع هم که دیگه دور شده بود باید همون روز اول منتقل می‌شد به بیمارستان مسیح دانشوری شایدپنجاه درصد زنده بود الان اگه حالا نیاید بگید شما عکس کتاب پزشکی را هم نمیتونی بفهمی. واینکه گفتن دستگاه ها را زودتر کشیدن همه میدونن دروغ چون اگه آقای انصاریان خوب میشد باعث افتخار بود برا پزشک معالج خدا این دوعزیز را رحمت کنه و صبر به خانواده هاشون بده شک زیادی به جامعه وارد شد و اینکه باید ماسک بزنیم تا این اتفاقات پیش نیاد
 • US ۰۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  4 7
  کاری نکنیم که دیگر هیچ پزشکی جرات نکند که مداوای یک فرد مشهور را برعهده بگیرد. دکتر هاشمیان با شجاعت این مسئولیت را بر عهده گرفتند. و در دنیای امروز مردم انتظار دارند که از احوال فردی که دوستش دارند با خبر شوند. ما باید قدردان کادر درمان باشیم که بی چشم داشت در خط مقدم هستند.
 • IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  24 0
  «فکر کنید مجری تلویزیونی (میثاقی) که من نمی‌دانم سطح سواد ایشان چه قدر است و تا حالا کتاب پزشکی ورق زده است یا خیر، به خودش اجازه داده درباره عملکرد آقای دکتر هاشمیان که فوق تخصص آی سی یو دارد و به اندازه سن و سال آقای میثاقی در مجلات معتبر دنیا مقاله نوشته اظهار نظر کند... چنین آدمی که از لحاظ اجتماعی طرد شده است و سابقه و جایگاه خوبی ندارد، فکر کرده که اگر مدعی مرگ آقای انصاریان شود، مردمی که از فوت ایشان متاثر هستند، از او حمایت می‌کنند... او اصلا در جایگاهی نیست که بخواهد درباره حوزه پزشکی صحبتی کند، تنها کاری که در برابر دکتر هاشمیان می‌تواند انجام دهد این است که وقتی ایشان را دید به او سلام کند و بعد امیدوار باشد آقای دکتر جواب سلامش را بدهد، جایگاه آقای میثاقی در برابر دکتر هاشمیان در همین حد و اندازه است نه بیشتر»!!! چرا باید یک پزشک چنین حرفی بزنه؟! فرض کنیم میثاقی با این دکتر دشمنی و غرض ورزی داره، با این حال آیا یک پزشک میتونه چنین دیدگاهی داشته باشه که خودش رو در چنان جایگاهی بدونه که اگر کسی بهشون سلام کرد جوابش رو ندن یا بدنبال انتقام جویی باشن؟ متاسفم برای برخی پزشکان
 • رمضانیان IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  7 14
  تخریب میثاقی کار دارودسته عادله. اینقدر فردوسی پور را بتش نکنید آخرالامر چون مزدک سر از کانالهای معاند وسرسپرده سعودی در می آورد
 • سعید IR ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  11 4
  خداوند مهربان رحمت کند هر دو عزیز را اما مشکل اینجاست که مجری های ما بعضا دنبال حاشیه درست کردند و جمع کردن نظرات هستند این مجری و بعضا مجری های دیگر برای مطرح شدن دست به هر کاری میزنند حالا تخریب تمجید هر کاری دیگه حالا که ملت دنبال یه مقصر هم میگردند در این بین جوری جو گیر شدند که میتوانستند یک اشوبی جمعی هم راه بی اندازند ،، مسخره است این مجری
 • آرمان IR ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  0 0
  نظر دکتر فخر رازی در مورد پزشکان دیگر (که از نظر ایشون باسواد هستند احتمالا!) قبل از فوت علی انصاریان که کار دکتر هاشمیان را نکوهش می کردند چیه؟
 • IR ۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  1 0
  این روزها تلویزیون ندیدن نشانه باکلاسی شده، ولی دقت کردید اکثراً هم دروغ میگن، نمونه اش همین دکتر حاضرم قسم بخورم اخبار 20 و 30 و محله گل و بلبل را هیچ روزی از دست نمیده....