۵ نفر
۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
راه حل سولانا برای احیای برجام

ایرنا نوشت: مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا با افزایش تحرکات برجامی در روزهای اخیر بیان داشت که اگر اراده از سوی تمام طرف‌ها وجود داشته باشد، بازگشت این توافق به مسیر قبل دشوار نیست.

«خاویر سولانا» که در سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۹ سکان سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا را بر عهده داشت و  در اولین مذاکرات هسته‌ای بین ایران و قدرت‌های جهانی ایفای نقش می‌کرد، روز یکشنبه در توئیتی نوشت: ایران و آمریکا درحالی نمی‌خواهند نخستین گام را در برجام بردارند که دو طرف مایلند برجام از سرگرفته شود.

وی با بیان اینکه آمریکا با اعمال تحریم از برجام خارج شده و ایران هم با تدابیر جبرانی از اجرای این توافق فاصله گرفته پیشنهاد کرد که دو طرف به صورت هم زمان به اجرای کامل برجام بازگردند. به گفته مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، این رویکرد چندان دشوار نیست.

311311

کد خبر 1488799

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 7
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
    0 0
    هر دانشجو ویا هر فرد ی که از ایران و یا آسیا که به غرب و آمریکا می‌رود، توسط سفید پوستها تا زمانیکه او در کشور مقصد است توسط شهروند سفید پوست تحت نظر است، یعنی یک آسیایی را افکارش را مثل خود غربی ها کند، آن موقع دیگه بهش کاری ندارند. نگاه نژادپرستی غربی و منافع غربی اورا در خدمت حاکمیت آن دولت قرار می‌دهد. یک آسیایی باید آگاه به این امر باشد. عرش طالقانی