ساختار خاص اصولگرایان برای انتخابات ۱۴۰۰/ آنها در سکوت خبری حرکت می کنند

جوان آنلاین نوشت: اصولگرایان آن‌قدری کمتر از اصلاح‌طلبان در مورد انتخابات حرف می‌زنند که گویی هیچ کاری نمی‌کنند! با این حال، اما خبرهای کم و کوتاه از جبهه اصولگرایان نشان می‌دهد که آن‌ها گرچه در سکوت خبری، اما مشغول پیشبرد امور انتخاباتی هستند.

 مهدی چمران، نایب رئیس شورای ائتلاف اصولگرایان با توجه به شکل‌گیری شورای ائتلاف پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ و پیروزی این ائتلاف در انتخابات مجلس سال ۹۸ در مورد فعالیت ائتلاف برای دو انتخابات سال ۱۴۰۰ گفته: «از اواسط تابستان سازماندهی در استان‌ها شروع شده است.»

او گفته استان‌هایی که شورا را از قبل داشته‌اند، آن را «فعال» کرده و در استان‌های دیگر شورای ائتلاف «ایجاد» شده است. چمران با اشاره به نام‌نویسی استان‌ها در مجامع شورای ائتلاف، توضیح داده: «این مجامع در شهرستان‌هاست و در شوراهای شهر از آن‌ها کمک گرفته خواهد شد تا خودشان بتوانند سازوکار انتخاباتی شورای شهر را پیاده کنند. شوراهای شهرستان که شکل گرفتند می‌آیند شوراهای استان را شکل می‌دهند و شوراهای استان می‌آیند و مجموعه شورای مرکزی یا کنگره ملی را شکل می‌دهند که شاید نزدیک به ۲ هزار نفر بشوند. این کنگره ملی می‌تواند در ارتباط با ریاست جمهوری نظر بدهد و تصمیم‌گیری کند. برای شوراهای شهر هم این شوراها و مجامع شهرستان‌ها شکل می‌گیرد و شهرهای مراکز شهرستان‌ها هم از آن برای انتخابات شوراهای شهر خود، می‌توانند استفاده کنند.» چمران این ساختار را «خاص» خوانده و گفته در کشورهای دیگر هم صرفا نظام حزبی وجود دارد و چنین مدلی پیاده نشده است.

2323

کد خبر 1488824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =