استاندار همدان: برای تامین اعتبار برای نماز و قرآن محدودیتی وجود ندارد

استاندار همدان گفت: ترویج و گسترش فرهنگ نماز و قرآن به ویژه در بین نسل جوان حائز اهمیت است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان ؛ سید سعید شاهرخی، در اجلاس استانی نماز که با شعار "پیوند خانه، مدرسه و مسجد با نماز" برگزار شد، گفت: علاقه‌مند به اجرای کارهای ویژه در حوزه قرآن و نماز هستیم و هیچگونه مشکلی برای تامین مالی در این زمینه وجود ندارد.

وی از مسولان ستاد اقامه نماز خواست مسابقات به ویژه در بخش اذان را برپا کرده تا با این شیوه بتوان از بین شرکت کنندگان، موذن های خوش صدا را شناسایی و معرفی کرد.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: برای این کار می توان ابتدا مسابقات شهرستانی را برگزار و از بین راه یافتگان به مسابقات استانی، برگزیدگان را انتخاب و معرفی کرد و در این راستا استانداری اعتبار مورد نیاز اجرای این مسابقات را تامین می کند.

شاهرخی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ دستگاه اجرایی در استان وجود دارد که می توانند هنگام اذان زمینه را برای پخش صدای موذن در سطح شهر فراهم کنند اضافه کرد: اجرای این کار هیچگونه هزینه مالی در بر ندارد بلکه با استفاده از امکانات موجود و به کارگیری یک رایو و بلندگو می توان نوای دلنشین اذان را در همدان پخش کرد.

استاندار همدان اظهار داشت: استانداری مصوبه این جلسه مبنی بر ضرورت پخش صدای اذان از سوی ادارات را به همه دستگاه ابلاغ و روند اجرای آن نیز به دقت بررسی کند.

شاهرخی یادآوری کرد: همدان از گذشته به دارالمومنین و دارالمجاهدین معروف بوده و این شهر عالم پرور سالهاست که در حوزه نماز به واسطه اقدام های شایسته صورت گرفته از سوی مسئولان حائز رتبه های ممتاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: همدان در اجرای سیاست‌ها و برنامه های ابلاغی از سوی وزارت کشور در زمینه نماز همواره پیشگام بوده است.

استاندار همدان از مسوولان خواست وضعیت نمازخانه های بین راهی و وضوخانه ها را به صورت مرتب و مستمر بررسی و در صورت وجود نقص آن را رفع کنند.

شاهرخی با تاکید بر اینکه نمازخانه دستگاه ها و ادارات باید در بهترین نقطه اداره باشد، تاکید کرد: نماز خانه باید از اتاق مدیر بهتر باشد.

وی عنوان کرد: پرداخت حق القدم امام جماعت مدارس در هر شرایطی به آموزش پرورش استان به صورت مکتوب اعلام شده است و باید تا پایان سال همه بدهی های معوقه تسویه شود.

در این مراسم از «امیرعباس زارعی» اذان‌گوی نوجوان همدانی قدردانی شد.

این اذان گوی همدانی از کودکی در مسجد محل اذان می‌گفته و حالا پس از شیوع کرونا و خانه نشینی، برنامه اش را تعطیل نکرده بلکه با تغییری مناسب جلوی در خانه و در پیاده‌رو اذان می‌گوید.

46

کد خبر 1488845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =