تخصصی کردن کار وکالت، مهم اولویت اقدام اسکودا در سال ۱۴۰۰

رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران گفت: خود نظارتی با استفاده از مکانیسم های قانونی، تقویت هیات های انتظامی، تخصصی کردن کار وکالت و بررسی مجدد اساسنامه از مهمترین برنامه های اتحادیه سراسری در سال آینده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین دریزد؛ جعفر کوشا در جمع خبرنگاران استان یزد با بیان اینکه کانون های خراسان شمالی و جنوبی، سمنان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان بزودی مستقل می شوند، اظهار کرد: در حال حاضر ۲۵ کانون وکلای استانی مستقل شده اند که این تعداد در آینده ای نزدیک به ۲۹ کانون افزایش می یابد.
وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف مهم اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) برگزار آزمون وکالت است، افزود: برای برگزاری بهتر و قانومند تر از قبل، عملیات اجرایی آزمون وکالت را به سازمان سنجش واگذار کردیم.
اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران تاکید کرد: مهمترین نکات برای ما داشتن استقلال و آزاد بودن دردفاع است که همواره و در طول تاریج با این دو چالش همراه بوده ایم.
کوشا با بیان اینکه ۶۸ سال از استقلال کانون وکلا می گذرد ولی این نهاد مردمی بیش از صد سال قدمت دارد، تصریح کرد: کانون وکلا ثمره مبارزات پیشکسوتان ما در دفاع از حقوق عامه بوده است که این خدمت همواره ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه موظف به داشتن تعامل با رسانه ها هستیم، خاطرنشان کرد:  در حال حاضر۶۰ هزار وکیل در کانون وکلای دادگستری جذب شده اند و این روند، فعالیت قانونی خود را در ادامه نیز طی خواهد کرد.
رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران با بیان اینکه این روزها طرح هایی از سوی نمایندگان مجلس ارائه می شود که شایسته شان وکلا نیست، گفت: برخی از این طرح ها استقلال کانون وکلا را زیر سوال می برد.
وی با اشاره به برنامه های ۱۴۰۰ این نهاد تخصصی عنوان کرد: خود نظارتی با استفاده از مکانیسم های قانونی، تقویت هیات های انتظامی، تخصصی کردن کار وکالت و بررسی مجدد اساسنامه از مهمترین برنامه های اتحادیه سراسری در سال آینده است.
کوشا همچنین از فعال سازی تیمی تخصصی در خصوص پروند شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی برای پیگیری در محاکم قضایی بین المللی خبر داد.
درادامه این جلسه رئیس کانون وکلای استان یزد نیز با تبریک روز وکیل مدافع گفت: در حال حاضر این کانون دور سوم هیات مدیره خود را آغاز کرده و به طور کلی فعالیت های این نهاد در استان یزد از سال ۹۵ با استقلال یافتن از کانون وکلای مرکز آغاز شده است.
علی زارع مهرجردی با بیان اینکه ۹۷۴ وکیل پایه یک فعال در استان یزد داریم، افزود: از این تعداد ۴۵۱ نفر کارآموز هستند که قریب به اتفاق آنها در حال فعالیت می باشند.
وی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد وکلای عضو این کانون را آقایان و ۴۰ درصد را بانوان تشکیل می دهند، اظهار کرد: در سه ماه اخیر بیش از ۸۲۵ مورد معاضدت و مشاوره قضایی داشتیم که ۱۲ مورد آن مربوط به اتباع خارجی بوده است.

تخصصی کردن کار وکالت، مهم اولویت اقدام اسکودا در سال ۱۴۰۰

46

کد خبر 1488850

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =