روند نزولی قیمت دلار متوقف شد/بازار ارز در فاز احتیاط

تحت تاثیر اتفاقات رخ داده در حوزه سیاست، بازار ارز در فاز احتیاط قرار گرفت.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در حالی که بازار ارز صبح امروز، در هنگام بازگشایی، روندی کاهشی را تجربه کرد اما از میانه روز روند نزولی قیمت‌ها متوقف شد و در شرایط کنونی فعالان بازار از ورود معامله‌گران به فاز احتیاط خبر می‌دهند.

جلسه امروز مجلس که با شکایت نمایندگان از رییس جمهور و رییس سازان انرژی اتمی همراه بود، از نظر بسیاری از معامله‌گران مهمترین دلیل تغییر فز بازار بوده است. پیش‌بینی‌ها نشان می‌داد توافق ایران و آژانس تا حدی بتواند فشار سیاسی وارده بر بازار راز را مهار نماید اما مواضع سیاسی نمایندگان مجلس مانع از تاثیر مثبت این اتفاق بر بازار ارز گردید.

با این حال به دلیل توافق ایران و کره جنوبی برای آزادسازی بخشی از منابع بانکی ایران در این کشور، انتظار می‌رود بازار ارز بار دیگر با خروج از فاز احتیاط، با شرایطی مثبت روبرو شود.

بازار ارز

هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی در حال حاضر به قیمت ۲۴ هزار و ۳۶۵ تومان فروخته می شود که در قیاس با صبح امروز افزایشی نزدیک به صد تومان را نشان می‌دهد. معامله‌گران در بازار ازاد اما در شرایط کنونی از فروش خودداری کرده و معتقدند قیمت‌ها روندی افزایشی را شاهد خواهد بود.

 بر اساس این گزارش قیمت یورو نیز در شرایط کنونی به ۲۹ هزار  ۳۳۹ تومان رسیده است.

برخی صرافان معتقدند ادامه این وضعیت می‌تواند فضا را برای نوسانگیران جهت بالا بردن قیمت‌ها مساعد کند از این رو برخی موضع‌گیری بازاراز در شرایط کنونی را مهمترین فاکتور تاثیر گذار می‌دانند.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1489042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =