ارائه خدمات قضایی غیرحضوری اولویت‌ قوه قضاییه است

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: دستیابی به قوه قضائیه هوشمند، از اولویت‌های این قوه است و امروز دستگاه قضایی سامانه‌های مختلف الکترونیکی را به منظور ارائه غیرحضوری خدمات قضایی راه‌اندازی کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ نوراله قدرتی، رییس کل دادگستری استان قزوین در آئین افتتاح سامانه ارتباط تصویری با شهروندان و همچنین راه اندازی سامانه دادرسی تمام الکترونیک دادسرای شهرستان تاکستان ضمن تبریک فرارسیدن اعیاد خجسته ماه رجب گفت: دستیابی به قوه قضائیه هوشمند، از اولویت‌های این قوه است و امروز دستگاه قضایی از تهدید کرونا به عنوان یک فرصت استفاده کرد و بر همین اساس، سامانه‌های مختلف الکترونیکی را به منظور ارائه غیرحضوری خدمات قضایی راه‌اندازی کرد.

او گفت: اجرای دادرسی الکترونیکی علاوه بر تضمین سلامت مراجعان به دستگاه قضایی، اطاله دادرسی را کاهش داده و گامی موثر در افزایش کیفیت رسیدگی به پرونده‌ها است و امروزه با توجه به شرایط جامعه و لزوم پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، استفاده حداکثری و به موقع از ابزار الکترونیک اهمیت مضاعفی یافته است.

قدرتی افزود: استفاده از دادرسی الکترونیک نه تنها در دوران شیوع بیماری کرونا بلکه در دوران پسا کرونا نیز می تواند جایگزین مناسبی برای دادرسی‌های حضوری باشد.

او گفت: دستگاه قضایی استان در شرایط کنونی نیز از تکریم ارباب رجوع و رسیدگی به درخواست‎های حقوقی و قضایی شهروندان غافل نبوده است و هم‌زمان با فرارسیدن اعیاد خجسته ماه رجب سامانه‌ ارتباط تصویری دادستانی شهرستان تاکستان، با شهروندان رونمایی و راه‌اندازی شد و از این حیث شاهد یک تحول در قوه قضاییه در راستای دادرسی الکترونیک هستیم.

رییس کل دادگستری استان قزوین در پایان خاطر نشان کرد: امروزه فناوری های نوین و الکترونیک گسترش چشمگیری داشته و استفاده صحیح از این فناوری ها موجب بهبود و تسریع در ارائه خدمات می‌شود و دستگاه قضایی نیز طی سال های اخیر اقدامات قابل توجهی را در راستای دادرسی الکترونیک و ارائه خدمات قضایی غیرحضوری برنامه ریزی و اجرایی کرده و امیدواریم در آینده ای نزدیک با استفاده از فناوری های نوین، دادرسی الکترونیک در قوه قضاییه کاملا محقق و شهروندان بدون مراجعه، خدمات قضایی را در سهولت کامل دریافت کنند.

کد خبر 1489053

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =