آمریکا خواستار گفتگوی دیپلماتیک با ایران شد

ایرنا نوشت: سخنگوی کاخ سفید بیانیه وزیر خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی را بازتابی از گشایش برای دیپلماسی دانست و گفت مایلیم بدون برداشتن هیچ گام ابتدایی، با ایران در میز گفت‌وگوی دیپلماتیک بنشینیم.

جن ساکی روز دوشنبه درنشست خبری روزانه خود این مطلب را در پاسخ به سوالی درباره تصمیم ایران برای کاهش بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مطرح کرد.

وی افزود: این سوال به گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای و نوع بحث هایی که آنها درباره انطباق و دسترسی به تاسیسات هسته‌ای ایران داشتند، بر می‌گردد.

سخنگوی کاخ سفید با ارجاع به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این زمینه به بیانیه مشترک وزیران خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی اشاره کرد و آن را بازتابی از گشایش دیپلماسی دانست.

ساکی افزود: این دعوتنامه توسط اروپایی‌ها صادر شد که ما و ایران را برای نشستن به میز مذاکره دعوت می‌کند.  نشانه‌ای مبنی بر اینکه مایل هستیم پیش از این گام های دیگری برداریم، وجود ندارد.

وی ادامه داد: می‌خواهیم پشت میز بنشینیم و گفت‌وگوی دیپلماتیک داشته باشیم زیرا ما به دنبال جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای هستیم و معتقدیم دیپلماسی، بهترین راه برای انجام این کار است.

311311

کد خبر 1489161

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  0 0
  با اینها فقط باید با زبان خودوشون یعنی زبان قدرت و زور حرف زد،تا دیدن که پروتکلها داره متوقف میشه حالا خواستار گفتگو شدن
 • IR ۲۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  0 0
  خانم چی میزنی ؟ جنس اش مر غوب نیست ، ساقی را عوض کن ، چه حرفی ؟! چه گفتگویی ؟! مگه میخواهش شوهر پیدا کنی ؟ یک حرف بس است گر در خانه کس است ، برو تعهدی را که چندین سال مذاکره وگفتگو کردید ، اگر نتیجه داشت صحبت قبلی ، حالا بریم سر ترور سر دار دلها و خسارت ناشی از تحریم کفتگو کنیم تا جواب پس بدهید ،