۰ نفر
۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
ترامپ تمام شد آقایان منتقد

توافقی که بین ایران و آژانس منعقد شد به سرعت با واکنش نمایندگان مجلس روبرو شد.

واکنش ها در مجلس اهم از توئیت آقای قالیباف و تذکر آقای ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و همچنین اقدام آقای حاجی دلیگانی عضو هئیت رئیسه مجلس جهت امضا گرفتن از نمایندگان علیه رئیس جمهور؛ عجولانه و غیر مسئولانه بود. 

جای بسی تاسف است که چگونه برخی از نمایندگان به تحولاتی که در عرض یک ماه اخیر اتفاق افتاده توجه نمی کنند. شاید بعضی از آنان فکر می کنند که هنوز ترامپ در آمریکا روی کار است و در جریان تغییراتی ولو اندک که در رویکرد آمریکا اتفاق افتاده نیستند.

 نباید در مقابل تغییراتی که به وقوع پیوسته منفعلانه برخورد کرد؛ چرا که بیم آن می رود که نتوان به درستی از منافع ملی کشور پاسداری کرد. زمانی که فتوای صریح رهبر معظم انقلاب چراغ راه مسئولان است، چرا باید به گونه‌ای حرف زده و عمل کنیم که برای مردم هزینه ایجاد شود؟

مخالفان دولت باید توجه داشته باشند که عرصه دیپلماسی جای شعار دادن نیست؛ بلکه جای محاسبه سود و زیان است. در واقع توافق با آزانس اقدامی حساب شده است که می تواند راه را برای سوءاستفاده محافل ضدایرانی در منطقه و آمریکا ببندد. 

بعد از روی کار آمدن بایدن در آمریکا، شاهد وقوع تغییراتی در مناسبات بین المللی و نیز منطقه‌ای هستیم. سیر این تغییر و تحولات به زیان جمهوری اسلامی ایران نبوده بلکه می توان از آنان فرصت هایی خلق کرد. اگر مسئولان و نمایندگان واقعا دغدغه مردم را دارند راجع به این فرصت ها بیشتر تامل کرده و جواب های پیشین را که برای اوضوع قبلی بوده؛ تکرار نکنند. 

* نماینده مجلس دهم و فعال سیاسی اصلاح طلب

27215

کد خبر 1489174

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =