حریرچی: سلبریتی‌ها مردم را به اهدای خون تشویق کنند

فارس نوشت: معاون کل وزیر بهداشت گفت:افراد معروف در شبکه های اجتماعی مانند مسؤولان، هنرمندان و ورزشکاران با اهدای خون و به اشتراک گذاشتن تصویر آن در فضای مجازی، مردم را به اهدای خون دعوت کنند.

ایرج حریرچی،معاون کل وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حین اهدای خون  گفت: متاسفانه هر سال مردم در فصل سرما کمتر برای اهدای خون مراجعه می کنند.

ایرج حریرچی ادامه داد: امسال که با همه گیری کرونا مواجه شدیم، عده ای مبتلا شده اند و عده دیگری از ابتلا می ترسند و به درستی تردد خود را کم کرده اند و سبب شده است که آمار اهدای خون به طرز قابل ملاحظه ای کاهش یابد.

وی افزود: در زمینه اهدای پلاسمای کووید ۱۹ نیز تنها تعداد معدودی از شفا یافتگان اقدام کرده اند؛ در حالی که این پلاسما به درمان بیماران کمک مهمی می کند واز همین جا می خواهم به مردم بگویم اهدای خون هم برای سلامتی شما هم برای سلامتی جامعه مفید است.

معاون کل وزیر بهداشت تصریح کرد:اهدا کننده خون باشید و این کار را به عنوان یک نذر در نظر بگیرید تا علاوه بر کمک به همنوع و سلامتی خودتان کاری خداپسندانه انجام داده باشید و سلامتی معنوی به دست آورید.

وی  از مسوولین، هنرمندان و ورزشکاران و هرکسی که از احترام، موقعیت و اعتباری در میان مردم برخوردار است، خواست تا اقدام عملی کنند و برای ترویج فرهنگ اهدای خون تصویر اهدای خون خود و پیامهای شان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند تا مردم بیشتری برای اهدای خون مراجعه کنند.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1489222

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =