آغاز روند تشکیل پرونده برای تعمیر و احداث منازل مسکونی تخریب شده در زلزله سی سخت

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در صورت تصویب هیئت دولت، برای خانه‌هایی که ۱۰۰ درصد آسیب دیده اند، ۵۰ میلیون تومان بلاعوض و ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج؛   استاندار این استان با بیان اینکه صددرصد واحدهای آسیب دیده، ارزیابی، کارشناسی و برآورد خسارت شدند، گفت: از امروز روند تشکیل پرونده برای تعمیر و احداث منازل مسکونی تخریب شده در زلزله سی سخت آغاز می‌شود.
حسین کلانتری افزود: در صورت تصویب هیئت دولت، برای خانه‌هایی که ۱۰۰ درصد آسیب دیده اند، ۵۰ میلیون تومان بلاعوض و ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شود.
وی اضافه کرد: برای خانه‌هایی هم که نیاز به تعمیر دارند تسهیلات بدون سود و با کارمزد ۴ درصد و مبلغی بلاعوض پرداخت می‌شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: به خانه‌های تخریب شده در مناطق روستایی هم مبلغ ۸۰ میلیون تومان با سود ۴ درصد و برای تعمیر هم تسهیلات بدون سود و مبلغی بلاعوض پرداخت می‌شود.
کلانتری افزود: تعمیرات واحدهای مسکونی خسارت دیده از زلزله تا پایان فروردین و نوسازی تا پایان نیمه نخست سال ۱۴۰۰ انجام می‌شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین بیان کرد: تاکنون ۲ هزار و ۶۰۰ تخته چادر بین مردم سی سخت و روستاهای اطراف توزیع شد.
وی با اشاره به اینکه گروه‌های بازرسی و کنترل در مناطق زلزله زده مستقر هستند، عنوان کرد: کالاها و اقلام با محوریت هلال احمر بین محلات توزیع می‌شود.
نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: همه اعضای ستاد مدیریت بحران مصمم هستند که کمک‌ها و لوازم مورد نیاز به دست مردم برسد.
وی با بیان اینکه برآورد خسارت و ارزیابی با نگاه به وضعیت مردم انجام می‌شود، گفت: باتوجه به پیش بینی و ارزیابی‌های اولیه تاکنون بیش از ۱۲۰۰ واحد مسکونی شهری و روستایی صدر صد تخریب شدند.
کلانتری افزود: بیش از ۳ هزار واحد مسکونی نیازمند تعمیرات اساسی است.
وی با بیان اینکه ارزیابی‌ها ادامه دارد، عنوان کرد: ممیزی شکل می‌گیرد و همه در حال تلاش برای ساماندهی وضعیت مردم زلزله زده هستند.

46

کد خبر 1489247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =