یزد نیازمند اطلس فرهنگی مساجد است

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد نبود اطلس فرهنگی مساجد استان یزد را یکی از چالش های این حوزه عنوان کرد و گفت: امیدواریم با تدوین این سند فرهنگی از تراکم مساجد در مناطق مختلف جلوگیری کنیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ حجت‌الاسلام سید اکبر موسوی در نشست خبری با خبرنگاران یزد را نیازمند سرانه عادلانه مسجد در محلات مختلف دانست و اظهار کرد: اطلس فرهنگی مساجد به ما کمک می کند تا در ساخت مساجد جدید تصمیمات بهتری بگیریم.
وی با بیان اینکه ستاد اقامه نماز با هدف ترویج و توسعه فرهنگ نماز دایر شده است؛ تاکید کرد: نظارت بر نماز ادارات، مدارس، کارخانه جات، نمازخانه و مساجد بین‌راهی بخشی از وظایف این ستاد است که خوشبختانه استان یزد از این جهت دارای پتانسیل قوی و کارآمد است اما به این معنی نیست که مشکلاتی وجود ندارد.
مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد تصریح کرد: اجلاس استانی نماز در روز چهارشنبه ۶ اسفندماه برگزار می شود و از ۴۰ دستگاه اجرایی و دولتی در بحث اقامه نماز تقدیر خواهد شد.
حجت‌الاسلام موسوی با اشاره به اینکه همه روستاهای استان یزد دارای مسجد هستند، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از مدارس روستایی استان از نداشتن نمازخانه مناسب رنج می برند و با توجه به اینکه اعتقاد ما نیز ترویج نماز بین نسل جوان است به دنبال ایجاد نمازخانه در این مدارس هستیم.

46

کد خبر 1489315

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =