یک سوم مدارس کشور را نیک‌اندیشان می‌سازند

فارس نوشت: رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: طی ۲۰ سال اخیر بیش از ۱۳۰ هزار کلاس درس توسط خیرین یا با مشارکت خیرین مدرسه‌ساز و دولت احداث شده است؛ به عبارت دیگر ۳۰ درصد مدارس کشور توسط خیرین احداث شده است.

مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور که با هدف تکریم از ۱۰۰۰ خیر مدرسه ساز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان برگزار شد، اظهار کرد: طی ۲۰ سال اخیر بیش از ۱۳۰ هزار کلاس درس توسط خیرین یا با مشارکت خیرین مدرسه‌ساز و دولت احداث شده است؛ به عبارت دیگر ۳۰ درصد مدارس کشور توسط خیرین احداث شده است.

وی با بیان اینکه ۳۰ هزار خیر مدرسه‌ساز در کشور فعالیت می‌کنند، ادامه داد: در ۴ سال اخیر نیز ۵۰ درصد مدارس کشور توسط خیرین یا با مشارکت خیرین احداث شده است همچنین از سال ۹۶ تاکنون خیرین ۵۸۰۰ میلیارد تومان کمک کردند و در سال ۹۹ نیز کمک خیرین مدرسه‌ساز به بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

رخشانی‌مهر به طرح آجر به آجر اشاره کرد و گفت: در این طرح تعداد ۷۰۰ هزار نفر در موضوع مدرسه‌سازی مشارکت کردند.

وی با بیان اینکه دولت با پیش بینی اعتبار ۲۳۵۰ میلیارد تومان در پروژه‌های مشارکتی حضور داشت، افزود: از سال ۹۶ تا کنون اعتبارات آموزش و پرورش بیش از ۶ برابر رشد داشته است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور به زلزله سی سخت اشاره کرد و گفت: از ۱۶۰ مدرسه در معرض خطر زلزله، ۶ مدرسه نیازمند تخریب و بازسازی بودند که از قبل به جای ۳ مدرسه آن، مدرسه جدید ساخته شده بود و یک مدرسه نیز در اختیار دانشگاه پیام نور سی سخت بود.

وی ادامه داد: دغدغه امروز ما سرانه فضاهای آموزشی پایین استان های البرز، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و تهران است که زیر خط میانگین فضاهای آموزشی قرار دارند.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1489452

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =