تهیه استاندارد مدیریت ریسک پایایی شبکه سراسری برق ایران در شرکت برق منطقه ای سمنان

دکتر ترحمی، معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای سمنان از تهیه استاندارد مدیریت ریسک پایایی شبکه سراسری برق ایران در این شرکت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای سمنان یکی از ماموریت​های اصلی شورای پایایی شبکه برق ایران را در راستای تعیین مخاطرات بالقوه پایایی شبکه سراسری برق و میزان خسارت احتمالی ناشی از آنها ،تدوین و بهبود مستمر استانداردها و دستور العمل​های مربوط به حوزه​های پایایی شبکه دانست و گفت : در همین راستا، تدوین و به روزرسانی برخی از استانداردهای پایایی شبکه سراسری در دستور کار شورای پایایی قرار گرفته است .
وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع،​ شرکت برق منطقه​ای سمنان به عنوان یکی از اعضای شورای پایایی شبکه برق کشور ، تدوین استاندارد ارزیابی و مدیریت ریسک پایایی شبکه انتقال برق کشور که یکی از مهمترین موضوعات پایایی شبکه قدرت محسوب می​شود، را  با همکاری یکی از مشاوران خبره صنعت برق انجام داده است.
دکتر ترحمی، مدیریت ریسک پایایی شبکه قدرت را بیانگر سطح احتمال تأمین بار مشترکین در چهارچوب استانداردهای مرتبط و به میزان مورد تقاضا دانست و بیان داشت:  این سطح با استفاده از شاخص‌هایی از قبیل تعداد دفعات، مدت و دامنه اثرات نامطلوب در تأمین نیاز مصرف‌کنندگان بیان می‌شود.
گفتنی است پیش نویس استاندارد مذکور توسط شرکت موننکو و برق منطقه ای سمنان تهیه و در کمیته بهره برداری شورای پایایی برق کشور مطرح و تائید گردیده است و پس از ویراستاری نهایی جهت اجرا به سایر برق های منطقه ای ابلاغ می گردد.

48 

کد خبر 1489825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =