هشدار ستاد انتخابات: در برخورد با تخلفات انتخاباتی تعارف نداریم

ایرنا نوشت: رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به این که همواره دو اصل اساسی قانونمداری و بیطرفی سرلوحه همه برنامه‌هاو اقدامات مجریان انتخابات قرار دارد، تأکید کرد: در برخورد با تخلفات انتخاباتی که از ناحیه هر فرد و مسؤولی سر بزند، تعارف نخواهیم داشت.

جمال عرف که در آیین اختتامیه دوره های آموزشی مجریان انتخابات در وزارت کشور سخن می‌گفت، اظهار داشت: در شرایط خاصی قرار داریم که لازم است بر اساس استراتژی مقاومت فعال و ابتکارات هوشمندانه، تصمیماتی درست و سنجیده به سود مردم و منافع ملی گرفته شود.

معاون سیاسی وزیر کشور افزود: در چنین شرایطی، شاهدیم که مقام معظم رهبری همچون تمامی فرازهای سخنانشان در تاریخ انقلاب اسلامی، در سخنرانی اخیر خود نیز بر ضرورت حفظ وحدت و انسجام در قوا و دستگاه های کشور و پرهیز از چندصدایی در کشور تأکید فرمودند.

رییس ستاد انتخابات کشور هم چنین در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به حدیث شریفی از حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) (کسی که خود را در مظان اتهام و بدگمانی قرار دهد، نباید آنکه را به او گمان بد برده، سرزنش کند)، خطاب به مجریان انتخابات اظهار داشت: همواره تأکید کرده ایم که به عنوان مجری و برگزارکننده انتخابات، باید دو اصل اساسی قانونمداری و بیطرفی را سرلوحه امور خود قرار دهیم و در این مسیر به مر قانون عمل کنیم تا در مظان اتهام قرار نگیریم.

هشدار ستاد انتخابات: در برخورد با تخلفات انتخاباتی تعارف نداریم

وی افزود: تأکید می کنم که در برخورد با تخلفات انتخاباتی که از ناحیه هر فرد و مسؤولی سر بزند، تعارف نخواهیم داشت.

عرف در پایان با تأکید بر اهمیت و ضرورت آموزش تخصصی مجریان و عوامل اجرایی انتخابات در سطوح و موضوعات مختلف، از برنامه ریزی و اجرای دوره های آموزشی دهگانه مجریان و عوامل اجرایی انتخابات های سال ۱۴۰۰ تشکر نمود و اظهار داشت: طی ده دوره آموزشی برگزار شده، تقریباً تمامی عوامل و مسؤولان برگزاری انتخابات در قالب نشست‌های ویدیوکنفرانسی منطقه ای ویژه، آموزش دیده اند و دوره‌های آموزشی ارزشمند و مفیدی برای مجریان انتخابات برگزار شده است.

27215

کد خبر 1489857

برچسب‌ها