بادامچیان: اگر فردی در موتلفه صیغه کند اخراجش می‌کنیم/  شورای ائتلاف حاضر نیست با ما باشد

ایرنا نوشت: دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: درصدد وفاق حداکثری هستیم لیکن دوستان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفتند حاضر نیستیم با مجموعه شما باشیم؛ آنها در انتخابات ریاست جمهوری در پی نامزدی هستند که خودشان قبول دارند.

«اسدالله بادامچیان»  با متفاوت دانستن نظام حزبی در ایران با تحزب در نظام‌های غیر اسلامی گفت: حزب جمهوری اسلامی با بودن شهید بهشتی و تایید امام (ره) و چند حزب دیگر کنارش، هنگام انتخابات تک حزبی عمل نمی‌کرد. بنابراین حزب واقعی اسلامی، در پی معرفی شایسته‌ترها برای هر مسوولیت است ولو عضو حزب نباشد.

این فعال اصولگرا درباره رویکرد حزب موتلفه در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ریاست جمهوری گفت: نظر حزب موتلفه این است که با حفظ وحدت و احترام به همه سلیقه‌ها در انتخابات حاضر شود. اگر هر فردی خواست خودش را مطرح کند. در انتخابات ریاست جمهوری همه افرادی که خود را مطرح می‌کنند، حزب موتلفه اسلامی با آنها مخالفتی نمی‌کند. چون این حق قانونی هر فرد هست نیازی به مخالفت نیست. طبق قانون اساسی تشخیص احراز یا رد صلاحیت برعهده شورای نگهبان است. بنابراین اگر ۵۰ نامزد ریاست جمهوری داشته باشیم چه اشکالی دارد که خود را مطرح کنند تا مردم آنها را بشناسند؟ در نهایت این دیگر وظیفه کارگردان‌ها و احزاب سیاسی است تا از میان آنها اصلح و ارجح را برای گام دوم انقلاب و برای ایجاد تمدن نوین، جامعه نمونه و دولت کریمه اسلامی برگزینند و برترین فرد نیز معمولا یک نفر است.

شورای ائتلاف حاضر نیست با ما باشد/ آنها در پی نامزد خودشان هستند

بادامچیان افزود: ما از اول انقلاب با جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین  و حزب جمهوری اسلامی و همه گروه‌های گوناگون و حتی سازمان مجاهدین انقلاب تشکیل جلسه می‌دادیم. در انتخابات مجلس یازدهم باز هم جامعه روحانیت و موتلفه و همه جمع شدیم. در این چارچوب باردیگر روحانیت در صدد وفاق حداکثری است و لیکن دوستان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفتند حاضر نیستیم با مجموعه شما باشیم!. فرق شورای ائتلاف با شورای وحدت این است که شورای وحدت می‌گوید در انتخابات شوراها خود استان تصمیم بگیرد اما دوستان شورای ائتلاف می‌گویند خیر، همه باید زیر نظر  ۹ نفر منصوب ما فعالیت کنند. درباره انتخابات ریاست جمهوری آنها در پی نامزدی هستند که خودشان قبول دارند. معتقدم نباید مانع شخصیت‌هایی که برای ریاست جمهوری تبلیغ و خودشان را مطرح می‌کنند شد. این حق قانونی آنهاست نمی‌توانیم به کسی بگوییم حق نداری بیایی.  نامزدها برای احراز صلاحیت در شورای نگهبان مطرح می‌شوند و معمولا شورا چند رجل سیاسی- مذهبی را برای انتخابات به مردم معرفی می‌کند و رییس جمهوری با رای مردم از میان آنان انتخاب می‌شود.

در عالم سیاست هر احتمالی وجود دارد

بادامچیان در پاسخ به این پرسش که «احتمال دارد میرسلیم گزینه شورای وحدت و قالیباف نامزد شورای ائتلاف برای انتخابات ریاست جمهوری باشد» پاسخ داد: «در عالم سیاست هر نوع احتمالی وجود دارد ممکن است بشود یا نشود و احتمال دارد هیچکدام نشود.»

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی درباره احتمال لیست مجزای موتلفه برای شورای شهر تهران، گفت: موتلفه با افراد در حال تماس و بحث است و براساس شاخص‌ها افراد اصلح و ارجح و شایسته را به جمع شورای وحدت معرفی می‌کند و امیدوارم به نتیجه برسد. درباره ارائه فهرست‌های دیگر نمی‌توان آینده نگری کرد. گاهی مواقع کار که به مصداق‌ها می‌رسد اختلاف به وجود می‌آید و برخی تصور می‌کنند مطلوب آنها باید باشد یا خودشان مطرح باشند. ولی برخی از مواقع همه با هم وحدت می‌کنند.

بادامچیان: اگر فردی در موتلفه صیغه کند اخراجش می‌کنیم/  شورای ائتلاف حاضر نیست با ما باشد

وی درباره آسیب شناسی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: مصوبه شورای مرکزی موتلفه این است که تلاش کنیم وحدت برقرار شود. ما علیه دوستان موضع گیری نمی‌کنیم. موضع منفی از من نمی‌توانید در بیارید. دعوت می‌کنیم تا همه با هم باشیم. تلاش می‌کنیم بتوانند با هم به وحدت برسیم حتی اگر به وحدت ساختاری نرسیدیم دست‌کم به وحدت در مصادیق برسیم.

بجای شرط سنی توانمندی نامزدها سنجیده شود

بادامچیان درباره طرح انتخاباتی مجلس یازدهم درباره اصلاح انتخابات ریاست جمهوری و مخالفتش با تعیین شرط سنی برای نامزدهای رییس جمهوری، گفت: خبرگان قانون اساسی و افرادی چون شهید بهشتی برای نامزد ریاست جمهوری سنی تعیین نکردند. زیرا در این باره معیار سن نیست که  شرط سنی  ۴۰ تا ۷۰ سال گذاشته شود، بلکه توانمندی باید سنجیده شود.

عیب مجلس این است که فقط یک تیم کار می‌کند

بادامچیان تاکید کرد: یکی از مشکلات مجلس یازدهم به‌رغم اینکه آدم‌های خوب و انقلابی هستند این است فقط یک تیم کار می‌کند. بنابراین تیمی که در مسوولیت‌های مجلس چیدند همه از خودشان بود. این حرکتی است که نوع بد آن باند می‌شود که شهید بهشتی، باندها و شخصیت‌زدگی را برای کشور خطرناک می‌دانست. این باندبازی در نوع خوبش می‌شود یک گروه آدم‌های خوب که با هم جمع شدند و به هیچکسی راه نمی دهند. این مجلس در نگاه کلان در مسیر گام دوم است یعنی مجموعه نمایندگان در خط انقلاب هستند اما در همین مجلس «متاسفانه مجموعه ای از دوستان خوب می‌گویند که همه کار باید فقط در اختیار تیپ ما باشد. این باعث شده که دچار مشکل شدند.»

بادامچیان درباره استفاده حداکثری حزب موتلفه از همه ظرفیت‌ها گفت: بر فرض یک موتلفه‌ای رییس جمهوری شد؛ آیا باید اصلاح طلبان را بریزد دور؟ چرا؟ بهتر است آنها را در جایی بگذارد که به درد مملکت بخورند. بله، «بزنگاه» را نمی‌توان دست آنان داد چون سلیقه‌ها متفاوت است. او نمی‌تواند جناب آقای جهانگیری را معاون خود بگذارد. روشن است و هیچ رییس جمهور موتلفه‌ای نمی‌تواند جهانگیری را معاون خود بگذارد. اما جهانگیری می‌تواند یک تاسیسات بزرگ را خوب اداره کند؟ و اگر می‌تواند چرا نباید از او استفاده شود؟  بگوییم چون اصلاح طلبی برو.

وی درباره موازی بودن کار شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و شورای وحدت در جریان اصولگرایان، گفت: شورای وحدت مجموعه‌ای است که با دعوت روحانیت مبارز از نزدیک به چهل و چند حزب تشکیل شده است و سیاست خاص خود را دارد. مثلا سیاست شورای وحدت در انتخابات شوراها این است که استان‌ها در انتخاب نامزدهای محلی استقلال داشته باشند. ما هم در موتلفه هم همین نظر را داریم. زیرا دلیلی ندارد در تهران بنشینیم و بگوییم مثلا در چابهار چه فردی عضو یا رییس شورای شهر شود؟

موتلفه معتقد به حذف اصلاح‌طلبان نبود

بادامچیان افزود: «در موتلفه هیچوقت معتقد نبودیم که باید اصلاح طلبان حذف شوند. معتقد بودیم آنها باید خود را تصحیح کنند اما اصلاح طلبان که آمدند دیگران را حذف کردند؛ در دوم خرداد چند هزار مدیر را حذف کردند و گفتند که شما پیام دوم خرداد را نفهمیدید. » به آنها گفتم این کار را نکنید. بگویید آمدیم حکومت را خودمان می‌خواهیم اداره کنیم و تنها هم ما هستیم که جامعه مدنی را می‌توانیم اجرا کنیم. آنها چنان بد کار کردند که در دوره بعد احمدی‌نژاد با شعارهایش برنده شد.

این فعال اصولگرا ادامه داد: دوره اول ریاست جمهوری احمدی‌نژاد بد نبود. او با همه کار کرد ولی در «دور دوم افتاد به این موضوع که مرد هزار سوم است و دنیا حول احمدی‌نژاد شدن می‌گردد و در این ذهنیت رفت. هر فردی در نظام جمهوری اسلامی که تحت ولایت فقیه که آزادی بخش است این کارها را بکند به هیچ جا نمی‌رسد» ایرانی‌ها خیلی باهوش هستند دقیقا می‌فهمند که چه فردی برای آنان کار می‌کند و چه فردی به قدرت رسیده و در پی انحصارطلبی است تا همه قدرت دست خود و یارانش باشد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی درباره شکل گرفتن دو طیف انقلابی و اصولگرا و بی‌نصیب ماندن اصولگرایان سنتی چون میرسلیم و یزدی‌خواه از مناصب مجلس یازدهم، یادآور شد: سنتی و غیرسنتی، انقلابی و غیرانقلابی نداریم همه به جبهه اصولگرایی تعلق داریم مگر اصلاح طلبان خودشان را غیرانقلابی می‌دانند؟ کدام جریان خودش را انقلابی نمی‌داند؟ همین آقای صادق زیباکلام هم خودش را انقلابی می‌داند اما می‌گوید انقلابی کسی است که من می‌گویم. زیباکلام ۴۰ روز با من در کمیته مشترک ضدخرابکاری در زندان انفرادی بود.

با زیباکلام در کمیته مشترک هم سلولی بودم

بادامچیان ادامه داد: وقتی وارد سلول انفرادی شدم دیدم زیباکلام آنجاست و با هم گپ زدیم. به دلیل کثرت مبارزان بازداشت شده در زمان طاغوت، انفرادی ما گاهی ۱۳ تا ۱۴ نفره می‌شد. یکشب در  انفرادی با زیباکلام و دو تا سه نفر دیگر نشسته بودیم آمدند ۲ نفر را بردند. زیباکلام چون قبل از من آنجا بود، گفت که مثل اینکه امشب همه را می‌برند احتمال دارد شما تنها بمانید نگران نباشید. گفتم  نگران نیستیم! زندان است دیگر و انسان نیز باید زندان را تحمل کند.

وی با خنده گفت: حالا آدمی مثل زیباکلام و با این طرز فکر آمده پشت تلویزیون از رضاخان حمایت می‌کند! خسرو معتضد بسیار کارآزموده و مطلع است. و زیباکلام را متوجه اشتباهات تاریخی و سیاسی کرد. ان‌شاء الله متوجه شود.

مرحوم هاشمی برای اجرای حکم الهی منصور دوسلاح داد

بادامچیان درباره تکذیب دفتر مرحوم هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینکه سلاح کشتن منصور را هاشمی در اختیار بخارایی قرار داده است، گفت: آن روشن است و مرحوم هاشمی می‌گفت تا زنده‌ام این موضوع را نگویید و وقتی فوت کرد من گفتم. آنها هم نظرات خودشان را گفتند. مرحوم هاشمی دو اسلحه داد نه یکی.  بخارایی با یک سلاح، منصور را هدف قرار داد. روزی که شاه و فرح برای عیادت منصور به بیمارستان پارس رفتند  از دیدن وضع او خیلی ناراحت شدند. بخارایی گلوله را به گلوی منصور زده و تارهایش پاره شده و زبانش از دهنش بیرون افتاده بود. وقتی شاه او را دید خیلی وحشت کرد.

حزب موتلفه مراقب نامزدهای خود است

بادامچیان در ادامه با تاکید کار حزبی و کادرسازی، گفت: چرا حزب موتلفه اسلامی، یک تیم هماهنگ دارد. این همه مسوول از شهید رجایی به عنوان رییس جمهوری، شهید باهنر به عنوان نخست وزیر، وزیر، معاون و نماینده  شورای شهر عضو حزب بودند چرا  کسی سوء استفاده نکرده است؟ چون حزب مراقب آنها است. به محض اینکه فرد خلاف کند اخراجش می‌کند.

این فعال اصولگرا خاطرنشان کرد: در انتخابات دوره گذشته ریاست جمهوری، آیا کسی توانست بگوید مهندس میرسلیم مشکل دارد؟ او وزیر ارشاد، معاون وزیر کشور، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده، با این همه مسوولیت، او آدم پاکی است و حزب او را معرفی کرد. چرا؟ چون اگر میرسلیم خدای نکرده خلاف می‌کرد حزب همان ابتدا او را  کنار می‌گذاشت. بنابراین اگر ما به خیلی‌ها رای نمی‌دهیم چون در اطراف آنها کلی حرف و شایعه فراوان است.

فردی در موتلفه صیغه کند اخراجش می‌کنیم

بادامچیان یادآور شد: حزب موتلفه اسلامی نظارت داخلی محکمی دارد. اگر فردی در موتلفه صیغه کند اخراجش می‌کنیم. چون حزب مثل امامت جمعه می‌ماند. حزب پایگاه اجتماعی است و فردی که در این پایگاه قرار می‌گیرد باید حافظ نوامیس مردم باشد. حزب محل ورود زنان، دختران و همسران و خواهران اعضا است و بخش زنان ما بخش گسترده‌ای در سراسر کشور را تشکیل می‌دهند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: اینجا همه باید مراقب باشیم تا کسی به ناموس مردم چشم ندوزد. حالا اگر کسی دچار هوسرانی شد اخراجش می‌کنیم. البته ما صیغه را حرام نمی‌دانیم و عقد موقت در اسلام است ولی می‌گوییم  برو بیرون تا پای حزب نوشته نشود و وقتی ما اینگونه هستیم در مساله مالی هم کوتاه نمی‌آییم. هرکس خلاف کند، او را کنار می‌گذاریم.

بودجه موتلفه از محل هدایا و حق عضویت افراد تامین می‌شود

بادامچیان درباره بودجه حزب موتلفه اسلامی به ویژه در ایام انتخابات، گفت: بودجه از محل هدایای افراد و حق عضویت تامین می‌شود. از گذشته همین جور بوده و در مواردی که مرجع تقلید جایز بدانند سهم مبارک امام (ع) را استفاده می‌کنیم. مثلا امام (ره) اول اجازه نمی‌دادند تا اینکه تقریبا پول‌های ما در چاپ اعلامیه‌ها تمام شد. مصطفی حائری‌زاده منزلش را در خیابان ایران فروخت و بدهی‌های اعلامیه‌های مراجع را داد.

216219

کد خبر 1490172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =