پلیس کنگره:افراط گرایان قصد منفجر کردن ساختمان کنگره را دارند

ایرنا نوشت: رییس پلیس کنگره آمریکا اعلام کرد که راست گرایان افراطی می خواهند ساختمان کنگره را منفجر کنند و تعداد زیادی از اعضای کنگره را در جریان سخنرانی جو بایدن رییس جمهوری آمریکا در صحن کنگره بکشند.

به گزارش ان بی سی نیوز، یوگاناندا پیتمن رییس پلیس کنگره آمریکا گفت که پلیس قصد دارد سطح امنیت خود را در اطراف پایتخت در جریان نخستین سخنرانی بایدن در کنگره تقویت کند زیرا برخی اطلاعات نشانگر احتمال حمله برنامه ریزی شده از سوی افراط گرایان است.

پیتمن افزود: میدانیم اعضای گروه های شبه نظامی که در حادثه روز ۶ ژانویه (۱۷ دی) دخالت داشتند، به دنبال انفجار ساختمان کنگره و کشتن هر تعدادی از اعضای کنگره هستند. 

تاریخ "سخنرانی وضعیت کشور آمریکا" (اولین سخنرانی رییس جمهوری منتخب در صحن کنگره) هنوز مشخص نشده است اما به نظر مراقبت های امنیتی به دنبال انتشار این گزارش افزایش پیدا کرده است.
رییس پلیس کنگره گفت که بر اساس اطلاعات به دست آمده، "فکر می کنیم که پلیس کنگره محض احتیاط باید وضعیت امنیتی را حفظ کند."

پیتمن در پاسخ به پرسش های قانونگذاران درباره زمان از میان برداشتن دیوار امنیتی خارج کنگره و خروج نیروهای گارد ملی از پایتخت، به تهدیدات موجود اشاره و بر حفظ چنین وضعیت امنیتی تاکید کرد.
وی همچنین گفت که گزارش های اطلاعاتی نشان می دهد که افراد مهاجم به ساختمان کنگره "فقط قصد حمله به اعضای کنگره و افسران را نداشته" بلکه می خواستند پیامی نمادین را به ملت ارسال کنند که چه کسی مسئولیت امور را در دست دارد.

پلیس کنگره ایالات متحده پس از حمله طرفداران دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین  آمریکا در تاریخ ۱۷ دی به ساختمان کنگره حالت فوق العاده به خود گرفت. گزارش های متعددی در مورد احتمال حمله به ساختمان کنگره منتشر شده است.

311312

کد خبر 1490232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =