۰ نفر
۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
استان اردبیل تخم مرغ کافی ندارد

به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، نیاز روزانه استان اردبیل ۳۵ تن تخم مرغ می‌باشد در حالیکه این استان فقط قادر به تولید ۸ تن می باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، رامین صادقی اظهار کرد: تولید استان در حوزه تخم مرغ روزانه هشت تن است در حالی که مصرف مردم استان ۳۵ تن می‌باشد و ما باید از استان آذربایجان شرقی کمبود خود را در این زمینه جبران کنیم که گاه تأمین این محصول مورد نیاز خانوارها با مشکل روبه‌رو می‌شود.

وی تصریح کرد: البته قرار است به صورت کشوری و با هدف تعادل‌بخشی به بازار عرضه و تقاضای تخم مرغ، تخم‌ مرغ‌های بسته‌بندی شده در ایام پایانی سال توزیع روزانه شود تا حد تعادلی را در این بازار شاهد باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در مورد وضعیت مرغ و پر کشیدن قیمت‌ها در روزهای اخیر گفت: با توجه به تقاضای بیش از حد بازار در این ایام پایانی سال، وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تأمین نهاده‌ها برای مرغداری‌ها تلاش می‌کند تا با عرضه مناسب در این محصول تنظیم بازار را انجام دهد.

مرغ تولیدی به خارج از استان فروخته نمی شود
صادقی قیمت مصوب مرغ را ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: عده‌ای از مغازه‌داران مرغ را امروز در بازار ۲۳ تا ۲۵ هزار تومان به فروش رساندند که این قیمت مغایر با نرخ مصوب در این زمینه است و جهاد کشاورزی موظف شده در روزهای آینده در نشست با مرغداری‌ها از تأمین نیاز بازار به صورت داخلی حمایت کند.

وی خروج مرغ را از استان ممنوع اعلام کرد و ادامه داد: بدون مجوز دامپزشکی هیچ مرغداری حق ندارد مرغ تولیدی خود را به خارج از استان بفروشد در حالی که تقاضا برای خرید مرغ مازاد استان از سایر مناطق وجود دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تولید روزانه مرغ را بیشتر از مصرف استان اعلام کرد و گفت: ما حتی در بسیاری از ایام سال با افزایش تولید توسط مجتمع‌های مرغداری روبه‌رو هستیم ولی به نظر می‌رسد دست واسطه‌ها و دلال‌ها مانع آن شده که در ماه‌های اخیر آرامش بازار مرغ پابرجا بماند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد:‌ در صورت نیاز و با تصمیم ستاد تنظیم بازار، ما آمادگی داریم تا مرغ منجمد را در میادین و فروشگاه‌های مختلف عرضه کنیم تا تعادل قیمت در این محصول اتفاق افتاده و دغدغه‌ای از بابت تهیه آن در بین خانواده‌ها وجود نداشته باشد.

46

کد خبر 1490234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =