فکر کردید ۱۳،۱۴ میلیارد به خود وریا می‌رسد؟!

این روزها یکی از مسایل مهم در باشگاه غیبت قایدی در تمرینات این تیم است. او به تمرین نمی رود و می گوید رقم قراردادش باید حدود دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بیشتر شود.

سپهر ستاری: حسن روشن پیشکسوت باشگاه استقلال همیشه رک و پوست کنده حرف‌هایش را به زبان می‌آورد. او با کسی رودربایستی ندارد و  زبان تندی دارد. همیشه از نسبت به اتفاقات استقلال هم صریح صحبت می‌کند. این روزها یکی از مسایل مهم در باشگاه غیبت قایدی در تمرینات این تیم است. او به تمرین نمی رود و می گوید رقم قراردادش باید حدود دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بیشتر شود. حسن روشن هم نسبت به این اتفاقات واکنش نشان می دهد.

آقای روشن تا چه حد در جریان اتفاقاتی هستید که بین قایدی و استقلال رخ داده؟ مهدی ظاهرا دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بیشتر می خواهد و می گوید قراردادش باید سه میلیارد تومان شود.

من که در باشگاه استقلال سمتی ندارم و نمی دانم جزئیات چه بود ولی تا حدودی در جریان هستم و چیزهایی شنیده‌ام. به نظر من این اتفاقات زیبنده باشگاه استقلال نیست. نباید باشگاه اجازه دهد تا احترام استقلال زیر سوال ببرد.

فکر کردید 13،14 میلیارد به خود وریا می‌رسد؟!

از چه جهت؟

از این جهت که دیگر همه می‌دانیم کارهای این شکلی دلیلش چیست و پشت پرده آن چه آدم‌هایی هستند. مهدی قایدی برای استقلال خوب بازی می‌کند. این برکسی پوشیده نیست. او عملکرد درخشانی برای تیم دارد و انصافا در لحظات مهمی به کمک استقلال آمده ولی در اینطور مواقع بازیکنی که می درخشد، دلال ها پشت ماجرای او هستند. به این شکل که می گویند تو داری بازی می کنی و بازیکن مهمی هم هستی به همین خاطر باید رقم را بالا ببری.

یعنی فکر می کنید که قایدی به نوعی تحت تاثیر قرار دارد.

ببینید این مسایل که پیش می آید و می گویند بازیکن قراردادش را تغییر دهد، یعنی زد و بند صورت می گیرد. من یک سوالی از شما دارم. وقتی بازیکنی قراردادش را سنگین تر ببندد، بیشتر گیر دلال می آید یا نه؟

بله، قطعا همینطور است.

خب دلال هم دوست دارد که قرارداد بازیکن بالا برود.

قایدی می گوید چرا بعضی از بازیکنان که یک چهارم او برای تیم کارآیی ندارند باید پول بیشتری بگیرند؟ شما این حرف او را به حق می دانید؟ چون امسال هم باشگاه قرارداد وریا را تغییر داد و رقم دستمزدش را بیشتر کرد.

متاسفانه یواشکی و به دور از چشم همه با قراردادها بازی می‌کنند و اتفاقی که نباید می‌افتد. اگر شما قبلا قرار داد بسته‌اید باید پای آن بایستید. دوره‌ای که ما در تاج بازی می‌کردیم می گفتند ۳۰ تومان. ما می گفتم ۳۵ تومان. اگر روی رقم به توافق نمی رسیدیم می گفتیم شما را به خیر ما را به سلامت ولی الان یواشکی و به دور از چشم هواداران کارهایی می کنند. من یک مسئله دیگر هم باید بگویم که هوادار در جریان باشید. شما فکر می‌کنید الان که قرارداد وریا غفوری را ۱۳،۱۴ میلیارد تومان کرده‌اند تمام پول به خودش می‌رسد؟ نه آقا اینطوری نیست. امکان ندارد تمام پول به وریا برسد. به او می گویند باشد ما فلان کار را می کنیم شما هم فلان کار را. این که اسمش تیمداری نیست. نمی شود که برای راضی نگه داشتن آدم ها شما منافع باشگاه را به خطر بیاندازید. باید طبق قرارداد عمل شود. الان بازیکن دارد ناز می کند. باشگاه باید سفت و سخت بایستد.

فکر کردید 13،14 میلیارد به خود وریا می‌رسد؟!

مهدی قایدی ۹ روز در تمرینات حاضر نشده. به نظر شما باشگاه باید چه برخوردی کند؟

باید طبق قرارداد با او برخورد شود. قایدی نمی تواند رقم قراردادش را زیاد کند مگر اینکه باشگاه خودش بخواهد. اگر هم در تمرین حاضر نمی شود بنابراین باشگاه باید طبق قرارداد و بندهایی که دارد با او برخورد کند. حالا من از قراردادی که بین آنها امضا شده با خبر نیستم.

جمع بندی حرف های شما درباره قایدی و استقلال چیست؟

من می‌گویم قرارداد امضا شده است. حالا به هر دلیلی قراردادی که بسته شده، آن زمان قرارداد خوبی بوده که قایدی آن را امضا کرده است. او قاعدتا باید طبق همین قرارداد جلو برود وگرنه هم استقلال ضرر می کند و هم قایدی. وقتی قراردادش تمام شد می‌تواند بگوید من ۵۰ میلیارد تومان می‌خواهم. در آن صورت باشگاه فکر می کند و می گوید این رقم را می تواند بدهد یا نه؟ شما وقتی با قرارداد وریا چنین کاری می‌کنی کاملا طبیعی است که دیگر بازیکنان تیم هم عصبی شوند و بخواهند قراردادشان را زیاد کنند. ما سال هاست داریم می گوئیم. متاسفانه مدیریت باشگاه استقلال ایراد دارد و هرکسی می آید با سلیقه خودش تصمیم می گیرد در حالی که مدیریت یک اصولی دارد. شما نباید قرارداد را غیرقانونی فسخ و قرارداد جدید ببندید. ایرادی ندارد بازیکن عالی است به او پاداشی بدهید که راضی شود نه اینکه ناگهان قرارداد بازیکن را دو برابر کنید و باعث شود کل تیم صدایشان در بیاید و ناراضی باشند.

خبرهای پربازدید سرویس ورزشی خبرآنلاین را بخوانید:  

پیشنهاد بایرن مونیخ به علی کریمی در آستانه انتخابات/عکس

ببینید | مهدی طارمی برنده توپ طلا شد

۲۵۲ ۲۵۲

کد خبر 1490326

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  5 0
  باز هم فساد
 • جواد سبحانی IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  1 5
  عرض ادب خدمت آقای روشن که از مفاخر فوتبال ما هستند ضمن قبول صحبت های آقای روشن . به نظر من میبایست کمی حق به قایدی هم داد زیرا قرارداد او حرفه ای بسته نشده از طرف خودش به آرزوش رسیده که پیراهن استقلال رو پوشیده اما هنوز به بلوغ نرسیده که در آینده چنین مشکلاتی در صورت درخشش برایش پیش خواهد امد داشتن مشاور درست هنگام بستن قرارداد و همچنین نگاه باشگاه به این موضوع که درآینده چنین مسایلی را پیش بینی کند و راه برون رفت از آن را درقرارداد دیده باشد ضروری میباشد ( مثلا درصورت درخشش اینقدر به قرارداد اضافه میشود به شکل منطقی )و ضمن اینکه وقتی در زمان فعلی بازیکنان بی کیفیت چند برابر قرارداد میبندند و مدام برای باشگاه مشکل درست میکنند و مدیران بی کیفیتی که مدام برای استقلال انتخاب میکنند را چکار کنیم الا اینکه فقط هوادار باید فدا شود؟ یه میلیچ پا به توپ داشتیم که اونم آقای فکری این بلا رو سرش درآورد مونده همین قایدی . کدوم بازکن استقلال لیاقت بیشتر از یک سوم قراردادش رو داره؟ چرا امثال آقای روشن هیچ وقت نشده سمتی تو استقلال داشته باشن؟ جواب چون پاک دست ، درستکار و متخصص هستن .
 • سعید DE ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  15 0
  واقعا مگر غفوری چکاربرای تیم کرده ک انقدر مبلغ قردادوزیادبستید قایدی هم بایدازاستقلال بره دیگه ارزشی برای ماهواداران نداره غیرت قایدی روی تیمش نیست روی پول نجومیه خواهشمندیم ازمربی سرمربی تیم رو سروسامان بدن وقایدی هم حق برگشت نداره ما بازیکن متعصب ب استقلال رو میخواهیم ن بازیکن را