بیانیه دمشق در واکنش به حمله آمریکا علیه سوریه

ایرنا نوشت:وزارت امور خارجه سوریه شامگاه جمعه ضمن محکومیت نخستین حمله هوایی دولت جو بایدن رییس جمهوری آمریکا به منطقه مرزی سوریه با عراق، از واشنگتن خواست، رویکرد خصمانه خود در قبال دمشق را تغییر دهد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت امورخارجه این کشور اعلام کرد: سوریه حمله بزدلانه آمریکا به مناطقی در استان دیرالزور واقع در نزدیکی مرز سوریه با عراق را در تضاد با قوانین  بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد می‌داند.

دمشق هشدار داد که این حمله موجب تشدید اوضاع در منطقه خواهد شد.

سوریه با اشاره به این که "این حمله نشانه منفی سیاست‌های دولت جدید آمریکا است" اعلام کرد که انتظار می‌رود دولت بایدن به قوانین بین الملل متعهد باشد، نه به قانون جنگل که دولت پیشین آمریکا در تعامل با بحران‌های منطقه‌ای و بین المللی آن را در پیش گرفته بود.

سوریه از آمریکا خواست که رویکرد خصمانه خود در قبال دمشق را تغییر دهد و به حمایت از گروه‌های تروریستی که دولت و ملت سوریه را آماج حملات خود قرار داده‌اند، پایان دهد.

بر اساس این گزارش، جان کربی سخنگوی پنتاگون پنجشنبه شب در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: به دستور رییس جمهوری بایدن ، نیروهای ارتش آمریکا اوایل عصر امروز حملات هوایی علیه زیرساخت‌های مورد استفاده گروه‌های شبه نظامی عراقی در شرق سوریه انجام دادند.

وی مدعی شد که  این حملات در پاسخ به حملات اخیر علیه  پرسنل آمریکا و ائتلاف در عراق و تهدیدهای مداوم این افراد انجام شده است.

سخنگوی پنتاگون ادامه داد که این حملات چندین تاسیسات واقع در یک نقطه کنترل مرزی را که توسط تعدادی از گروه‌های شبه نظامی استفاده می‌شد، از بین برد.

311311

کد خبر 1490348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =