تکمیل روند ساخت پایانه جدید فرودگاه بین المللی کیش دربهار۱۴۰۰

​مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش دربازدید از پایانه جدید مسافری فرودگاه بین المللی کیش برتسریع روند ساخت این مجموعه در چارچوب برنامه زمانبندی تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین از کیش : غلامحسین مظفری رییس هیات مدیره و مدیر عامل این سازمان  به همراه سید احسان خاندوزی نماینده مردم تهران و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی و نایب رییس اول کمیسیون اقتصادی مجلس و جمعی ازمعاونان و مشاوران سازمان منطقه آزاد کیش از روند ساخت پایانه جدید مسافری فرودگاه بین المللی کیش بازدید کرد.

غلامحسین مظفری ضمن گفتگو بانمایندگان پیمانکار ، مشاور و مجریان این طرح از نزدیک در جریان فرآیندهای جاری  قرار گرفته  و  بر ضرورت سرعت بخشیدن به روند ساخت ساختمان اصلی و تکمیل تامین و نصب تجهیزات جهت بهره برداری از این پایانه تا خرداد ۱۴۰۰ تاکید کرد.

وی با اشاره به ضرورت توجه به استاندادهای بین المللی در روندساخت و تجهیز این مجموعه که نقش مهمی دررونق صنعت گردشگری کیش دارد درخصوص زیباسازی محوطه ، استفاده ازطراحی های جذاب درایجاد فضای سبز اطراف پایانه و مدیریت زمان با هدف تسریع روند اجرای آن دستوراتی صادرکرد.

بر اساس این گزارش عملیات اجرایی محوطه اصلی پایانه و معابر آن تاپایان امسال به همراه نیرورسانی وتامین برق کل مجموعه  تکمیل می شود .

همزمان روند ساخت فضای داخلی پایانه نیز باجدیت ادامه دارد و درحال حاضر اجرای  کف سازی نهایی، اجرای سقف کاذب، کارهای تکمیلی تاسیسات برق و مکانیک و تامین و نصب تجهیزات از جمله پلهای تلسکوپی انتقال مسافر به هواپیما، زیرسازی های لازم جهت نصب تسمه نقاله های انتقال بار، آسانسور، پله های برقی و ...در حال انجام  است.

بر اساس برنامه زمانبندی پیش بینی می شود ساخت پایانه جدید مسافری فرودگاه بین المللی کیش تاپایان خرداد ۱۴۰۰تکمیل شود.

لازم به ذکراست در آغاز  ساخت ، ظرفیت پذیرش در پایانه جدید فرودگاه بین المللی کیش ۳ میلیون مسافر در سال پیش بینی شده بود که با اعمال تغییرات در طرح وبهینه سازی امکانات  این ظرفیت به ۶ میلیون مسافر در سال ارتقاء  یافته است.

روابط عمومی منطقه آزاد کیش

۴۶

کد خبر 1490525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =