پیام وزیر فرهنگ برای درگذشت محمدرضا الوند

سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت محمدرضا الوند را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای درگذشت هنرمند و مدیر هماهنگی تئاتر استان‌های اداره‌کل هنرهای نمایشی مرحوم محمدرضا الوند پیام تسلیت فرستاد.

در این پیام آمده است:

«خبر درگذشت مرحوم محمدرضا الوند، نویسنده و پژوهشگر تئاتر و از همکاران اداره‌کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موجب تاثرم شد. آن فقید سعید؛ سال‌های متمادی در خدمت فرهنگ و هنر این سرزمین، با پشتکار و علاقه فراوان  برای اعتلای هنر تئاتر از هیچ تلاشی فروگذار نکرد. اینجانب فقدان این همکار گرامی را به خانواده آن مرحوم و کارکنان دستگاه بزرگ فرهنگی کشور به ویژه همکاران اداره‌کل هنرهای نمایشی و معاونت امور هنری تسلیت می‌گویم. از درگاه ایزد منان برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و بردباری خواستارم.»

محمدرضا الوند متولد سال ۱۳۴۳ در نهاوند و کارشناس‌ارشد تئاتر، نویسنده و پژوهشگر بود و در طول سال‌ها فعالیت اجرایی، مسئولیت‌های مختلفی در هنرهای نمایشی برعهده داشت. مشاور هنری تماشاخانه سنگلج، رییس شورای نظارت و ارزشیابی و مدیر اجرایی کانون تئاتر دانشجویی از مسئولیت‌های او بود. او علاوه بر نمایشنامه‌نویسی در زمینه نقد و تحلیل نیز با نشریات مختلفی همکاری داشت.

او که جانباز بود و از نارسایی کلیه هم رنج می‌برد در چند روز گذشته به دلیل کرونا در بیمارستان بستری شده بود و عصر روز پنجشنبه هفتم اسفندماه از دنیا رفت.

۵۸۲۵۹

کد خبر 1490569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =