نیازهای فناوری واحدهای صنعتی اردبیل برطرف می شود

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: در سال ۹۹ نیازهای فناورانه ۱۶ واحد تولیدی استان مورد شناسایی قرار گرفت که از این بین ۲ واحد صنعتی منجر به رفع نیاز فناوری شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از ستان اردبیل، محمد اهلی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: حرکت در مسیر پژوهش در توسعه صنعت و توانمند سازی واحدهای تولیدی نقش کلیدی دارد که بدین منظور رفع نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی در حوزه تحقیق و توسعه، با همکاری مشاورین و واحدهای صنعتی در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.
وی ادامه داد: دانش و فناوری یکی از ضروریات مهم در توسعه صنعت و شهرک های صنعتی است که بدین منظور لیست الویت های پژوهشی توسط این شرکت احصاء و در اختیار پژوهشگران و کارشناسان قرار داده شده است.
اهلی افزود: با فعالیت های پژوهشی می توان فرآیند فناوری را در صنعت نهادینه نمود و با بهینه کردن سرمایه گذاری ها، به سمت اقتصاد صنعتی دانش مدار حرکت نمود.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل تصریح کرد: باروری و به‌کارگیری طرح‌ها و ایده‌های فنآورانه و کارآفرین در کشور باعث رشد و توسعه صنعت می شود و زمینه ساز شکوفایی ایده های کارآفرین و حمایت از نوآوری و بروز خلاقیت نیروهای محقق جوان خواهد شد.
وی افزود: در این راستا حمایت از شناسایی، ارزیابی و دسته بندی نیازها و مسائل فناورانه صنایع کوچک و خوشه های صنعتی یکی از مواردی است که مورد حمایت شهرک های صنعتی قرار می گیرد و از طرح های موفق حمایت مالی می شود.
اهلی تصریح کرد: با شناسایی نیازهای فناورانه و احصاء مشکلات واحدهای تولیدی، از واحدهایی که نیاز به رفع نیاز فناوری دارند در زمینه های مختلف از قبیل انتقال تکنولوژی حمایت مالی می شود که بدین منظور مشکلات فناوری ۱۶ واحد تولیدی استان مورد شناسایی و بررسی قرار گرفت که از این بین برای ۲ واحد صنعتی رفع نیاز فناوری به عمل آمد.

46

کد خبر 1490872

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =