درآمد برج میلاد در یک سال گذشته چقدر بود؟

ایلنا نوشت: اعضای شورای شهر تهران در جریان بررسی تبصره های بودجه سال آینده شهرداری تهران پیشنهادی را به تصویب رساندند که براساس آن تا زمان ادامه محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا اولویت هزینه کرد با هزینه‌های نگه‌داشت برج میلاد خواهد بود.

در جریان بررسی تبصره‌های بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران بررسی هزینه و درآمدهای برج میلاد در تبصره یک بودجه مورد بررسی قرار گرفت.

 حجت نظری پیشنهاد حذف جز «ح» تبصره یک را مطرح کرد و گفت: برج میلاد در سال جاری شاید ۲۰ میلیارد هم در آمد نداشته باشد و اکنون رقم ۲۰۰ میلیاردی درآمد را برای آن پیش بینی کنیم. هیچ مشخص نیست وضعیت کرونا تا کی ادامه دارد و اگر برج میلاد را که برای انجام امور جاری نیز دچار مشکل است ملزم کنیم تا به درآمد برسد عملا برای اداره امور جاری خود دچار مشکل خواهد شد. 

او ادامه داد: برج میلاد زیرمجموعه شهرداری تهران است و اتفاقا باید برای جبران هزینه‌های راهبری آن عدد پیش بینی شود اما اگر اکنون بخواهیم برای آن عدد درآمدی پیش بینی کنیم، عملا برج میلاد را زمین‌گیر کرده ایم. در نتیجه با توجه به اینکه برج میلاد امکان تحقق این درآمد را ندارد جز «ح» حذف شود. 

مجید فراهانی ضمن مخالفت با پیشنهاد نظری گفت: این بند همیشه در بودجه وجود داشته و قرار شد برای برج میلاد هم ردیف درآمدی و هم ردیف هزینه‌ای در نظر گرفته شود. برای تحقق درآمد و هزینه برج میلاد درامد خود را به حساب خزانه برای شفافیت واریز و همان را برای تامین بخشی از هزینه‌های خود دریافت می‌کند. 

بهاره آروین پیشنهاد داد تا جز «ح» تبصره یک اصلاح شود و تا زمان ادامه محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا اولویت هزینه کرد با هزینه‌های نگه داشت برج میلاد و شرکت برج میلاد خواهد بود و در شرایط کرونایی اولویت هزینه کرد با هزینه‌های برج میلاد باید باشد. 

محمدرضا جوادی یگانه «معاون شهردار تهران» درخصوص این پیشنهاد گفت: درآمد برج میلاد در سال جاری در حدود ۱۰ میلیارد تومان بوده است. در سال گذشته که شرایط کرونایی را نداشتیم این درآمد در حدود ۸۰ میلیارد تومان بوده است. هزینه‌های برج میلاد نیز در حدود ۸۰ میلیارد تومان بوده است. 

او ادامه داد: اگر قرار باشد جبران هزینه به عنوان درامد حساب شود عملا کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد. پیشنهاد ما این است که اگر تصریح می‌شود جبران هزینه ربطی به این درآمد برج ندارد، امکان‌پذیر است، در غیر اینصورت حتی در نبود شرایط کرونایی هم برج میلاد باید ۳۰۰ میلیارد درآمد داشته باشد تا بتواند حقوق کارکنان خود را پرداخت کند. 

معاون شهردار گفت: پیشنهاد ما این است که ردیف جبران هزینه موجود باشد تا بتوانیم حقوق کارمندان برج را پرداخت کنیم کما اینکه اکنون دو ماه است حقوق آن‌ها به دلیل اینکه ردیف وجود نداشت نتوانستیم پرداخت کنیم. 

سید حسن رسولی در ادامه نظر کمیسیون برنامه و بودجه را مطرح کرد و گفت: پینشهاد دکتر یگانه به دلیل بسته شدن ردیف‌های درآمدی قابل طرح نیست. ما در بودجه سنوات قبل ردیفی تحت عنوان درآمد و هزینه برای برج میلاد نداشتیم و امسال در راستای اجرای اصل تحقق شفافیت این اقدام انجام شده است. 

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1490923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =