سازمان بنادر و دریانوردی از تردد قایق های غیر مجاز جلوگیری کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: سازمان بنادر و دریانوردی از تردد قایق های غیر مجاز جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ایرج حیدری در جلسه ستاد استانی کرونا با اشاره به اهمیت مراقبت های شخصی عنوان کرد: گسترش فرهنگ توجه به مراقبت های شخصی نیازمند نهادینه شدن در جامعه است.
وی گفت: رسانه ها به ویژه صداوسیما نقش مهمی در ترویج فرهنگ مراقبت های شخصی دارند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: توجه ویژه به مراقبت های شخصی نقش بسزایی در کاهش مبتلایان به ویروس کرونا دارد.
حیدری تصریح کرد: کنترل تردد ها در مبادی ورودی استان با قوت تداوم یابد و از ظرفیت دستگاه قضایی برای تحقق این مهم بهره گرفته شود.
وی افزود: از ورود خودروهای مناطق قرمز کشور به هرمزگان به صورت جدی جلوگیری شود تا از گسترش این ویروس جلوگیری بعمل آید و راهنمایی و راهور به صورت قاطع این خودروها را برگشت دهند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان افزود: از حضور گسترده مسافر در بندرعباس جلوگیری شود و این شهر به عنوان بارانداز مسافر تبدیل نگردد که زمینه ساز گسترش شیوع ویروس کرونا خواهد شد.
حیدری تصریح کرد: در صورت گسترش ویروس کرونا در مرکز استان مهار آن مشکل خواهد بود و ضروری است با پیشگیری از هزینه های درمان کاهش دهیم.
وی افزود: پذیرش میهمان توسط کلیه دستگاه های در مهمانسرای دستگاه هد ممنون است و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با تاکید بر کنترل قایق های غیر مجاز، خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی ذیربط به ویژه بنادر و دریانوردی از تردد شناورهای غیر مجاز جلوگیری و مناطق پهلوگیری قایق ها به اطلاع نیروی انتظامی و دریابانی رسانده شود تا با متخلفان برخورد شود.
حیدری با تاکید بر نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی، گفت: عملکرد دستگاه های در حوزه مبارزه با کرونا در جلسات هفتگی ستاد نیازمند بررسی و ارزیابی است تا نواقصات احتمالی مرتفع شود.
وی تصریح کرد: شهرداری بندرعباس مکان مشخصی برای اسکان کارگران فصلی تدارک بیند و در این زمینه در جلسات هفتگی ستاد کرونا گزارش عملکرد ارائه کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی و شرکت ها به صورت دوره ای از پرسنل خود تست بگیرند تا سلامت آنها مورد غربالگری قرار گیرد.
وی با تاکید بر مدیریت ورود مسافر به جزایر استان، اظهار داشت: کلیه افرادی که از مناطق مختلف کشور برنامه سفر به جزایر هرمزگان را دارند حتماً بلیط الکترونیکی به همراه آزمایشگاه مرتبط با ویروس کرونا به همراه داشته باشند و در این زمینه رسانه ها به ویژه صداوسیما اطلاع رسانی مناسبی انجام دهند.
حیدری گفت: هرگونه حمل و نقل خودرو از سرزمین اصلی به جزایر استان با ثبت اطلاعات صاحبان خودروها و همراهان در سامانه الکترونیکی به همراه نتیجه تست های کرونا باشد.
وی خاطرنشان کرد: با مدیریت استاندار استان و اعضای ستاد کرونا و تلاش های کادر درمان این بیماری به خوبی مدیریت شده است و باید با تلاش و برنامه ریزی از گسترش این بیماری با رسیدن فصل گرما جلوگیری کرد.

48

کد خبر 1491023

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =