مرگ دلخراش ۲ سرنشین پراید در برخورد شاخ به شاخ با کامیون

رئیس پلیس راه استان همدان گفت: سبقت غیرمجاز و برخورد رخ به رخ سواری پراید با کامیون در مسیر فرعی گردنه «حیران» شهر قهاوند منجر به مرگ ۲ سرنشین خودور سواری شد.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ سرهنگ رضا عزیزی، فرمانده پلیس راه استان در گفتگویی با اعلام این خبر افزود: راننده یک دستگاه سواری پراید در مسیر گردنه حیران در نزدیکی طاعون آباد قهاوند بی توجه به خودروی مقابل به یکباره اقدام به سبقت غیرمجاز کرده که این حرکت منجر به برخورد با کامیون بنز ۱۰ تن حامل بار مواد معدنی در مسیر مقابل می شود.

در این حادثه راننده کامیون، با هدایت خودرو به سمت چپ جاده درصدد پیشگیری از بروز این سانحه بوده اما به رغم آن با سواری پراید برخورد و ۲ سرنشین سواری جان خود را از دست دادند.

رییس پلیس راه استان همدان یکی از مشکلات کاربران جاده را نداشتن صبر و حوصله در حین رانندگی دانست و خاطرنشان کرد: خطوط ممتد سر پیچ ها و مکان هایی که دید راننده محدود است برای حفظ جان افراد در سطح جاده کشیده شده اما بیشتر رانندگان بی توجه به این موضوع اقدام به سبقت غیرمجاز می کنند.

سبقت گرفتن از خودرو تنها تغییر جهت فرمان وسیله نقلیه نیست بلکه باید در این هنگام به دقت مسیر مقابل و خودروهای عبوری را مد نظر قرار داده و حتی در مکان هایی که سبقت آزاد است نیز باید با احتیاط سبقت گرفت.

گردنه حیران در محدوده روستای طاعون آباد از توابع قهاوند از جاده های فرعی با ۶ متر عرض است در حالیکه طبق استاندارد عرض یک جاده باید دست کم هفت متر و نیم باشد.

لازم به ذکر است، پیش از این خودروهای عبوری از تهران به سمت شهرستان های جنوبی همدان شامل ملایر، نهاوند و تویسرکان از اراک تردد می کردند اما به دنبال راه اندازی اتوبان همدان - ساوه و کاهش زمان تردد، استقبال از این مسیر توسط ساکنان جنوبی این استان بیشتر شده است.

48 

کد خبر 1491063

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =