ماجرای ساخت و ساز در اراضی پادگان ۰۴ بیرجند چیست؟

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه باید مشکل اراضی پادگان بیرجند درون استانی حل شود گفت: ساخت و ساز در اراضی پادگان ۰۴ باید با مجوزهای قانونی صورت گیرد.

به گزارش خبرآنلاین ازخراسان جنوبی  : حجت‌الاسلام علی نسائی ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت اراضی پادگان ارتش اظهار داشت: در سال ۸۲-۸۳ تصمیم گرفته شد که پادگان بیرجند به خارج از شهر منتقل شود که این اتفاق رخ داد اما مردم می‌گویند اگر پادگان از شهر خارج شده چرا هنوز شاهد سیم خاردارها و دیوارهای اطراف پادگان هستیم.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه اراضی پادگان ۰۴ مردم، اعضای شورای شهر و شهرداری و ارتش توقعاتی دارند که باید مدنظر قرار گیرد گفت: برای حل مشکل اراضی پادگان باید با قید فوریت کمیسیون اصل پنج برگزار شود و هر چه تصمیم کمیسیون بود همه تبعیت کنند.

دادستان عمومی و انقلاب بیرجند بیان‌ کرد: از طرفی ارتش بنا بر یک خواست منطقی درخواست ساخت و ساز خانه‌های سازمانی برای خانواده‌های ارتشیان مستقر در مرز را دارد و از طرف دیگر نیز شهرداری معتقد است این ساخت و سازها بر اساس ضوابط شهری باشد.

نسائی ادامه ‌داد: موضوع اصلی این است که آیا قانون به ارتش اجازه داده که بدون اجازه شهرداری در آن محدوده اقدام به ساخت و ساز کند.

وی با تاکید براینکه مشکل اراضی پادگان بیرجند باید در داخل استان حل شود و در این زمینه فصل‌الخطاب قانون و مقررات است گفت: اگر امروز نسبت به حل مشکل اراضی پادگان بیرجند سهل‌انگاری کنیم آیندگان، ما را نسبت به یک ترک فعل قانونی مواخذه خواهند کرد.

رئیس شورای شهر بیرجند نیز با بیان اینکه ساخت و ساز در اراضی پادگان با مجوزهای قانونی باید صورت گیرد گفت: در مورد ساخت و سازهای ارتش در محدوده اراضی پادگان باید به دستورالعمل‌ها و قوانین مراجعه کنیم.

 ابراهیم تقی‌زاده با بیان اینکه حتی اگر ساخت و سازها در محدوده اراضی متعلق به ارتش باشد قانون به هیچ نهادی اجازه نداده بدون أخذ پروانه ساختمانی اقدام به ساخت و ساز کند افزود: کاربری زمین‌ها اگر نظامی است باید به کاربری مسکونی تغییر پیدا کرده و بعد با أخذ پروانه ساخت و ساز و بر اساس ضوابط شهری اقدام شود.

ارشد نظامی آجا در خراسان‌جنوبی نیز گفت: در سال ۸۴ بر اساس یک تفاهم و قرارداد بین وزیر مسکن و شهرسازی سابق، وزیر دفاع، وزیر کشور و فرمانده کل ارتش قرار شد زمین‌های پادگان بیرجند به راه و شهرسازی واگذار و پادگان بیرجند از داخل شهر منتقل شود.

امیرسرتیپ دوم محمود محمودی با اشاره به اینکه انتقال پادگان ۰۴ از داخل شهر بر اساس این تعهد صورت گرفته و واگذاری نیز انجام شده است بیان‌کرد: کل اراضی پادگان حدود هزار و ۳۳ هکتار بوده  و ما نیز منتظر نظر کمیسیون اصل پنج هستیم.

48 

کد خبر 1491065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =